رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 09 دي 1401 - 08:48

نوای جنوب:محمد اسلامی: نمی‌شود که از یک طرف مذاکرات را نهایی و از طرف دیگر درهای جدیدی را برای فشار آوردن به ملت ایران و وضع کردن دوباره تحریم ها باز کند.

نوای جنوب:محمد اسلامی روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره مذاکرات برجام، افزود: مساله اصلی در مذاکرات برجام، سیاسی و بر مبنای موتور فشار حداکثری است بطوریکه آمریکایی‌ها هر از چندگاهی فریب می‌خورند و در تله صهیونیست‌ها و افراطیون می افتند و همواره این فراز و فرودها متعلق به آنهاست.

وی با بیان اینکه ما جریان طبیعی خود را انجام می دهیم، ادامه داد: مذاکرات تمام شده است اما کسی که در مذاکرات شرط های جدید وضع کرد ایران نبود، بلکه طرف مقابل بود و این ایام در پیام های گوناگون اعلام کرده که آماده است، اما نمی‌شود که از یک طرف مذاکرات را نهایی و از طرف دیگر درهای جدیدی را برای فشار آوردن به ملت ایران و وضع کردن دوباره تحریم ها باز کند.
می‌خوای بدونی چقدر انگلیسی بلدی؟ رایگان خودت رو محک بزن!

می‌خوای بدونی چقدر انگلیسی بلدی؟ رایگان خودت رو محک بزن!

اسلامی تاکید کرد: خروج از این وضعیت و دست کشیدن از توطئه، تخریب و تحریم لازمه بازگشتن به شرایطی است که طرفین با منفعت متقابل بتوانند کار را ادامه دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بازرسان آژانس انرژی اتمی به‌طور مرتب در ایران هستند و کلیه فعالیت‌های ما تحت نظارت آنهاست، گفت: هفته قبل مسوولان آژانس به ایران آمدند و مذاکراتی داشتند.

اسلامی اضافه کرد: مدیرکل آژانس انرژی اتمی هم اعلام آمادگی کرده بود و قرار شد پس از تعطیلات ژانویه برای سفری که می تواند انجام شود، گفت و گو شود.

رییس سازمان انرژی اتمی همچنین تاکید کرد: این سازمان از نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی، یکی از قطب های علمی و پژوهشی در منطقه است و می‌تواند با تکمیل برخی از تجهیزات و برطرف کردن حلقه های مفقوده به قطب آموزشی منطقه در زمینه انرژی هسته ای تبدیل شود.

وی درباره طرح زیست بوم فناوری و نوآوری هسته ای در اصفهان نیز توضیح داد: این موضوع از دهه ۸۰ با مشارکت سازمان انرژی اتمی آغاز و بدلایلی این موضوع در سال های گذشته رها شد اما امروز با توجه به شرایط جدیدی که با آن مواجهیم و همچنین در سالی که به "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" نامگذاری شده، گسترش زیرساخت های توسعه در این زمینه ضروری است.

اسلامی اضافه کرد: با توجه به طرح جامع سازمان انرژی اتمی که فروردین امسال رونمایی شد، اصفهان یکی از مناطق توسعه علوم، فنون، آموزش و پروش هسته ای کشور در نظر گرفته شده و امید است با توافقی که با همه دینفعان در این زمینه صورت می گیرد این مرکز گسترش یابد.

وی ادامه داد: این مرکز عظیم می‌تواند قطب تولید برخی رادیو داروها و محصولات دانش بنیان در زمینه هسته ای در مرکز کشور باشد.

وی درباره ایجاد راکتور ۱۰ مگاواتی در اصفهان، تصریح کرد: این طرح در حال پیشرفت و مراحل سه گانه آن شامل طراحی و نهایی شدن نقشه ها، شناسایی پیمانکاران، سفارش دادن برخی اقلام، مطالعات زمین شناسی، تحقیقات برای طراحی سازه ها و آماده سازی و انشعابات زمین بطور همزمان در حال اجراست.

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی روز پنجشنبه برای حضور در نشست " توسعه فناوری هسته ای، مبنای اقتدار ملی" ، بازدید از طرح زیست بوم فناوری و نوآوری هسته ای اصفهان، دیدار با استادان و مسوولان دانشگاه ها به اصفهان سفر کرد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
امریکا

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار