نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 08 آبان 1402 - 23:22

نوای جنوب:مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه ۲۰۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: ۳۷ هزار و ۱۵۸ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۶۵ هزار و ۵۶۲ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح ثبت‌نام کردند. 

نوای جنوب:سیدعلیرضا حمیدی در حاشیه بازدید از پروژه 3 هزار و 152 واحدی اکباتان نهضت ملی مسکن شهر صدرا که با حضور رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن ایران، انجام شد، گزارشی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس ارائه داد و گفت: شمار متقاضیان و افراد ثبت نام شده در این حوزه افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن در 110 شهر استان فارس اجرایی شده است، اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها در 26 شهر در محدوده راه و شهرسازی لارستان و 84 شهر در محدوده راه و شهرسازی فارس در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

وی با تصریح اینکه 202 هزار و 720 متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان فارس نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: 37 هزار و 158 متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و 165 هزار و 562 متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند.

حمیدی ادامه داد: برای 20 هزار و 566 متقاضی تاکنون پروژه و زمین مناسب اختصاص یافته و طرح‌های نهضت ملی مسکن با مشارکت این متقاضیان آغاز شده است، 7 هزار و 315 متقاضی در بانک‌های عامل حساب بانکی افتتاح کرده‌اند و زمینه دریافت تسهیلات برای آنان فراهم شده است.

وی با بیان جزییات بیشتری از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس گفت: از بین متقاضیانی که طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده‌اند، 152 متقاضی طرح را به پایان رسانده‌اند، 441  واحد در مرحله نازک کاری است، 3 هزار و 142 واحد در مرحله سفت کاری و اجرای سقف و 7 هزار و 773 واحد در مرحله اسکلت است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن ایران با بیان اینکه تأثیر حوزه مسکن بر رشد و توسعه اقتصادی کشور غیرقابل انکار است، افزود:‌ صنعت تولید مسکن علاوه بر تاثیرات ژرف اجتماعی و فرهنگی به لحاظ اقتصادی نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که چون موتور رشد و توسعه اقتصاد کشور عمل می‌کند.

محمد سعیدی کیا تصریح کرد: بخش مسکن با ایجاد رشد اقتصادی و اشتغال‌آفرینی در بخش ساختمان و بخش‌های وابسته از طریق تاثیر بر مخارج مصرفی، سرمایه‌گذاری و تغییرات در تولید ناخالص داخلی، نوسانات اقتصادی را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، بنابراین تاثیرات ناشی از آن نیز محدود به بخش مسکن نیست.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار