نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 05 دي 1402 - 08:35

نوای جنوب:مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: قرار دادن محور ساسانی به عنوان یکی از بسته های فرهنگی سفر به فارس از اهداف راهبری این اداره کل است.

نوای جنوب:محمد ثابت اقلیدی در سفر به شهرستان کازرون با بیان اینکه فارس مهم‌ترین مقصد سفرهای تاریخی و فرهنگی کشور است بیان کرد: اجداد ما میراث گران‌بهایی را برای ما به یادگار گذاشته‌اند و محور ساسانی و مجموعه شهر بیشاپور و تنگ چوگان کازرون که در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است باید دربسته‌های سفر فرهنگی کشور قرار گیرد.

او با اشاره به این‌که گردشگری با جاذبه و زیبایی آمیخته است و گردشگر برای دیدن زیبایی‌ها سفر می‌کند ‌ادامه داد: نرگس زارهای کازرون در کنار باغات مرکبات و آثار عظیم تمدنی و تاریخی و خانه‌های روستایی گلی و خشتی، ظرفیت بالایی برای پذیرش و میزبانی گردشگران داخلی و خارجی دارد.

وی  بر لزوم حفظ معماری سنتی روستاها تأکید کرد و گفت: خانه‌های خشتی و گلی روستاهای شما یک گنج است وباید در حفظ این معماری بکوشیم.

او افزود: در مقوله گردشگری داشتن جاذبه مهم است ولی عامل تحریک جاذبه نیز اهمیت ویژه ای دارد و برای این که افراد را مشتاق به دیدن جاذبه کنیم باید از ظرفیت های مختلف رسانه ای برای معرفی جاذبه استفاده شود و با تولید محتوا واستفاده از فضاهای مجازی برای تبلیغات بهره برد.

محمد ثابت اقلیدی با تاکید بر حضور پررنگ شهرستان در دو رویداد بزرگ سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری وچهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی پارس در شیراز که از ۱۳ دی ماه آغاز می شود وهمچنین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: این رویداد ها فرصت مهمی برای معرفی برندهای استان هستند که شهرستان کازرون به عنوان یک برند باید حضور موثری در این دو رویداد داشته باشد.

کازرون پایلوت آموزش گردشگری در فارس می شود

محمد ثابت اقلیدی در بخش پایانی سخنان خود به اهمیت آموزش میزبانی در اقامتگاه های شهرستان کازرون اشاره کرد وافزود: شهرستان کازرون به دلیل قرارگرفتن در مسیر گردشگران نوروزی که به استان بوشهر وجنوب کشور سفر می کنند ظرفیت پذیرش واقامت مسافران را دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که با میزبانی مناسب و افزایش مدت اقامت در اقامتگاه های شهرستان به اقتصاد گردشگری شهرستان کمک شود ودر این راستا آمادگی داریم آموزش میزبانی را با اعزام کارشناسان استانی وملی در کازرون آغاز کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سپیدان فارس به دلیل آب وهوای متبوع خود در در ۶ ماهه نخست سال مقصد مهمی برای گردشگران است و این ظرفیت در شهرستان کازرون نیز وجود دارد که به دلیل آب وهوای متبوع خود در زمستان وپاییز به عنوان منطقه قشلاقی شیراز در ۶ ماهه دوم سال مقصد گردشگران بی شمار قرارگیرد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار