درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 07 فروردين 1400 - 20:40

نوای جنوب:رییس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: اگر کیت تشخیص بیشتری وجود داشت مسلما تعداد افراد بیشتری مبتلا به شناسایی می‌شد.

نوای جنوب:سعید کشمیری خاطرنشان کرد: اگر کیت تشخیص بیشتری وجود داشت مسلما تعداد افراد بیشتری مبتلا به شناسایی می‌شد اما اصل بر این است که تمام ویروس‌های شناخته شده جهش یافته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر افزایش شیوع کرونا در استان را بستگی به رعایت اصول بهداشتی دانست و بیان کرد: با توجه به نارنجی بودن شهرهای گناوه، دیلم و بوشهر چون این شهرها و اینکه هدف گردشگری بوده و تعطیلات نوروز امسال شاهد کاهش چشمگیر ورود گردشگران هستیم تعداد بیماران، مبتلایان و بستری‌ها کاهش یافته است.

وی از راه‌اندازی شش آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر در یکسال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: روزانه یک‌هزار تست تشخیص کرونا در استان بوشهر انجام می‌شود که تعدادی از این تست‌ها تشخیص سریع است.

وی در خصوص تزریق واکسن کرونا در استان بیان کرد: 250 هزار نفر در اولویت دریافت واکسن کرونا در استان بوشهر قرار دارد که شامل افراد بالای سن 50 سال، بیماران زمینه‌ای و خاص، کارکنان بهداشت و درمان، افراد آسیب‌پذیر، زنان باردار و افراد معلول است و طبق برنامه وزارت بهداشت تا پایان سه ماه فصل بهار علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

کشمیری با بیان اینکه واکسن‌های وارداتی و تولیدات داخلی در واکسینه شدن افراد علیه کرونا مورد توجه است افزود: بر اساس تدوین سند ملی واکسیناسیون به‌تدریج تمام افراد پرخطر و در معرض بیشتری از  ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند واکسینه می‌شوند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اشاره به اینکه تمام سالمندان بوشهری در خانه‌های سالمندان علیه کرونا واکسینه شدند گفت: خبرنگاران جز افراد پرخطر محسوب می‌شوند و دریافت واکسن کرونا برای خبرنگاران بر اساس سند ملی واکسیناسیون در اولویت قرار گرفته است.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار