نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 26 تير 1399 - 12:00

نوای جنوب:مراسم ازدواج رسمی خانم " مِتِه فردریکسن" نخست وزیر دانمارک با همسرش دیروز (چهارشنبه)در کلیسایی در جزیره "زیلَند" دانمارک برگزار شد.

نوای جنوب:نخست وزیر دانمارک مراسم ازدواج خود  را به خاطر کرونا به تعویق انداخته بود اما در نهایت دیروز (چهارشنبه) در یک مراسم خصوصی ازدواج کرد. او سال گذشته نیز مراسم ازدواج خود را به خاطر انتخابات دانمارک به تعویق انداخته بود.

مته 42 ساله با "بو  تِنگ‌بِرگ"55  ساله ازدواج کرده است. همسر 55 ساله خانم نخست وزیر یک کارگردان سینماست که سال‌ها با یکدیگر رابطه داشته اند.

نخست وزیر دانمارک دارای 2 فرزند از ازدواج پیشین خود است.او برای ماه عسل به جزیره زیلند رفته است اما از آنجا به منظور شرکت در نخستین نشست سران اروپا پس از بحران کرونا در روزهای 17 و 18 ژوئیه (فردا و پس فردا) به بروکسل خواهد رساند.

سران اروپا قرار است در نشست جمعه و شنبه درباره بسته کمک مالی 750 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به کشورهای درگیر بحران کرونا مذاکره کنند.

دانمارک در کنار اتریش، هلند و سوئد از مخالفان اعطای کمک های مالی بلاعوض اتحادیه اروپا به کشورهای عضو هستند؛ در حالی که کشورهایی چون ایتالیا، یونان و پرتغال خواهان اعطای بسته کمک های مالی بلاعوض به کشورهای درگیر بحران هستند.

دانمارک نخستین کشور اروپایی بود که در ماه می گذشته از قرنطینه کرونا بیرون آمد. این کشور در کنار سوئد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی درگیر بحران کرونا،سیاست های سختگیرانه ای را در قبال کرونا اعمال نکردند.

ازدواج نخست وزیر دانمارک/عکس:EPA

نخست وزیر دانمارک به خانه بخت رفت (+عکس)

نخست وزیر دانمارک به خانه بخت رفت (+عکس)کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دانمارک

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار