نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 آذر 1398 - 20:01

نوای جنوب:در منطقه ای در کشور مکزیک، کوکا کولا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است.

نوای جنوب:چیاپاس، جنوبی ترین ایالت مکزیک است که با گواتمالا مرز مشترک دارد و جنوب آن نیز اقیانوس آرام است.

مردم چیاپاس وفادارترین افراد به نوشیدنی کوکا کولا هستند و به جای آب کوکا کولا می خورند. آنها حتی در مراسمات مذهبی و درمان بیماری ها نیز از این نوشیدنی استفاده می کنند!

در نقاط مختلف شهر چیاپاس تابلوهای تبلیغاتی کوکا کولا بیش از همه چیز دیده می شود. کامیون های قرمز شرکت کوکا کولا نیز دائما در خیابان های این شهر در رفت و آمد هستند و یخچال های این نوشیدنی نیز در مغازه ها به وفور دیده می شود.

با وجود تبلیغات گسترده و بیلبوردهای کوکا کولا فقر زیادی در این شهر جنوبی مکزیک دیده می شود. هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکا کولا برگزار نمی شود.

پاسکالا یک شفابخش سنتی در چیاپاس می گوید کوکا کولا شیرین است و دارای خاصیت درمانی است.

با این حال آمار مرگ و میر ناشی از مصرف کوکا کولا در این ایالت مکزیک بالاست. شمار زیادی از افراد در این منطقه به دیابت مبتلا شده و مُرده اند. که به گفته یک پزشک کوکا کولا قاتل آنان بوده است. سایر مشکلات بهداشتی ازجمله پوسیدنی دندان نیز در چیاپاس بالا گزارش شده است.

جیمی پیج یک پزشک که در چیاپاس بیماران را درمان می کند گفته که آمار مصرف کوکا کولا در اینجا وحشتناک است و حتی افراد مبتلا به دیابت نیز تمایلی به متوقف کردن خوردن این نوشیدنی ندارند. آنها معتقدند که کوکا کولا ارتباطی با بیماری آنان ندارد!

شرکت کوکا کولا در سال 1960 اقدام به تاسیس یک شرکت در چیاپاس کرده است و از آن زمان این نوشیدنی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده است.

طبق بررسی های انجام شده 15درصد کودکان یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکا کولا می نوشند. همچنین 3درصد نوزادان زیر شش ماه نیز این نوشیدنی را مصرف می کنند.

از سوی دیگر عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث شده تا مردم برای تامین آب مورد نیاز بدن خود کوکا کولا را به جای آب مصرف کنند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کوکاکولا

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار