ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 05 مهر 1402 - 22:42

نوای جنوب:رئیس کل دادگستری استان بوشهر تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌های مهم دستگاه قضائی عنوان کرد و گفت: مسئولان قضایی باید موضوع مردمداری را مد نظر قرار دهند.

نوای جنوب:رئیس کل دادگستری استان بوشهر تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌های مهم دستگاه قضائی عنوان کرد و گفت: مسئولان قضایی باید موضوع مردمداری را مد نظر قرار دهند.مهدی مهرانگیز عصر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان تنگستان و رئیس دادگاه بخش دلوار ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس به اهمیت امر قضاوت اشاره کرد و گفت: قضاوت در اسلام یکی از مناصب حکومتی است که قاضی به مقتضای آن به اجرای عدالت در جامعه و استیفای حقوق مردم می‌پردازد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌های مهم دستگاه قضائی دانست و تصریح کرد: رئیس و دادستان جدید باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که مردم‌دار باشند و مردم بتوانند به راحتی با آن‌ها دسترسی داشته باشند چرا که اگر غیر از این باشد ممکن است افراد سودجو و فاسد خود را به خلاف واقع به عنوان واسطه بین مردم و مسئول قضائی معرفی کنند در صورتی که قاضی یا مسئول قضائی هیچ‌گونه اطلاعی از این موضوع نداشته باشد.

مهرانگیز حضور مسئولان در متن مردم را برای تحقق عدالت را بسیار مؤثر دانست و گفت: اگر مسئولی در بین مردم باشد و از نزدیک با آن‌ها در ارتباط باشد خواسته‌ها، انتقادات و پیشنهادات مردم را به طور مستقیم مورد استماع قرار می‌دهد و می‌تواند در پیشبرد امور به کار گیرد.

وی افزود: رئیس دادگستری و دادستان موظف هستند با حضور در مصلی، مساجد، حسینیه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج صحبت‌های مردم را از نزدیک بشنوند تا مردم احساس کنند راحت می‌توانند حرف خود را به گوش مسئولان قضائی برسانند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به موضوع حقوق عامه و حقوق بیت المال نیز اشاره کرد و گفت: مسئولان جدید باید نسبت به صیانت از حقوق بیت المال اهتمام ویژه داشته باشند و در خصوص حقوق عامه در هر جا که تضییع حقوقی در حوزه قضائی و در هر زمینه‌ای مشاهده کردند حتماً ورد کرده و تا حصول نتیجه موضوعات را پیگیری کنند.

وی از مسئولان جدید قضائی استان خواست نسبت به زمان رسیدگی‌ها و اطاله دادرسی حساس باشند و اجازه ندهند که روند رسیدگی به یک پرونده بیش از حد معمول طولانی شود چرا که این موضوع باعث فساد می‌شود و گاهاً اثر بازدارندگی آن نیز کم می‌شود.

لزوم رسیدگی به پرونده‌های مسن

مهر انگیز به آمار پرونده‌های مسن اشاره کرد و گفت: تمامی پرونده‌های مسن در حوزه قضائی مربوطه باید در اسرع وقت رسیدگی و تعیین تکلیف شوند تا جایی که دیگر پرونده مسن در استان وجود نداشته باشد.

وی همچنین با تاکید بر موضوع کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: مسئولان قضائی و قضات باید همواره این موضوع را مد نظر قرار داده و از مجازات‌های جایگزین حبس و نهادهای ارفاقی که در قانون پیش بینی شده استفاده و کمتر از مجازات حبس استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری بوشهر با تاکید بر تعامل و ارتباط دو سویه با مسئولان دستگاه‌های اجرایی و مسئولان نظامی و انتظامی شهرستان اظهار کرد: مسئولان جدید قضائی باید در راستای حفظ امنیت مردم و ایجاد احساس امنیت پایدار در کشور تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به اینکه دادستان و مسئول قضائی باید همیشه در دسترس باشد تصریح کرد: دادستان‌ها باید در همه حال برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و به عنوان یک مسئول قضائی همه‌جا حضور داشته باشد.

در پایان این جلسه رئیس کل دادگستری استان بوشهر رحمان مددی دیل را به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان معرفی کرد.

همچنین در این مراسم غلامرضا اسمعیلی به عنوان دادستان تنگستان و وحید دژه به عنوان رئیس دادگاه بخش دلوار معرفی شدند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دادکستری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار