رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 مهر 1401 - 18:08

نوای جنوب:معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهرگفت: در سال جاری تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی استان تسهیلات بانکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه پرداخت شده است.

نوای جنوب:

علی باستین در آیین تجلیل از ایثارگران اقتصادی استان بوشهر یا گرامیداشت ایام دهه آخر ماه صفر و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در همه ابعاد نماد عزت، ایثار و شهادت هستند و رشادت آنان در همه تاریخ ماندگار است.

وی از ادامه دفاع مقدس در همه عرصه‌های جامعه از جمله جنگ اقتصادی دانست و تصریح کرد: فعالان اقتصادی اکنون رزمندگان این میدان محسوب می‌شوند و از همه جهات مورد حمایت و پیشتیبانی قرار دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار خبر داد و تصریح کرد: این قانون به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و تخطی از آن پیگیرد قانونی دارد.

باستین ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان بوشهر را برشمرد و افزود: این استان در بخش اقتصاد دریا محور، معدن، کشاورزی، نخیلات، پرورش آبزیان و صنایع مختلف پایین دستی از ظرفیت‌های مهمی برخوردار است که سرمایه‌گذاران مورد حمایت و پشتیبانی ویژه قرار می‌گیرند.

وی زیرساخت استقلال سیاسی یک کشور را استقلال اقتصادی دانست و بیان کرد: فعالان این حوزه با مجاهدت و برنامه محور هستند و مورد حمایت قرار دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر فعالیت ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در سال جاری تاکنون از 160 مصوبه جلسه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید استان بوشهر 65 درصد آن اجرایی شده است.

باستین از عضویت بسیج در ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید استان خبر داد و بیان کرد: در سال جاری تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی استان تسهیلات بانکی از محل تبصره 18 قانون بودجه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: امسال 2 هزار و 200 میلیارد تومان از محل تبصره 18 قانون بودجه به پرداخت به واحدهای اقتصادی مصوب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تسهیلات تبصره 16 قانون بودجه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال 300 میلیارد تومان از محل تبصره 16 قانون بودجه پرداخت شده که با تفاهم‌نامه‌های منعقد شده بیش از 3 هزار میلیارد تومان با سود 4 درصد و پرداخت 5 ساله به بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری پرداخت می‌شود.

باستین از نصب و راه اندازی 2 هزار و 500 واحد نیروگاه انرژی برق خورشیدی خانگی در استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف حمایت از مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی و ایثارگران در نقاط مختلف روستایی استان راه‌اندازی می‌شود.

وی راه‌اندازی شهرک شیلاتی و توسعه پرورش آبزیان را از دیگر طرح‌ها دانست و افزود: امسال تحول مهمی در حوزه سرمایه‌گذاری در عرصه تولید، اشتغال و اقتصاد در استان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
باستین

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار