نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 09 فروردين 1403 - 17:01

نوای جنوب: استاندار بوشهر گفت: باید تلاش شود عقب‌ماندگی تحقق جذب ۵۰ درصدی اشتغال و استخدام نیرو‌های بومی استان بوشهر در صنایع پارس جنوبی جبران شود.

نوای جنوب: استاندار بوشهر گفت: باید تلاش شود عقب‌ماندگی تحقق جذب ۵۰ درصدی اشتغال و استخدام نیرو‌های بومی استان بوشهر در صنایع پارس جنوبی جبران شود.احمد محمدی‌زاده در نشست با مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان این‌که این منطقه مهم صنعتی و تولیدی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد، گفت: منطقه پارس جنوبی که تا کنون افزون بر ۱۵۰ میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری شده است در عرصه تولید، صادرات، اشتغال و اقتصاد دریا محور نقش مهم و اثرگذاری دارد.

وی با اشاره به این‌که عمده صادرات میعانات گازی کشور از پارس جنوبی صورت می‌گیرد، گفت: ۵۰ درصد محصولات صنایع پتروشیمی ایران در استان بوشهر و منطقه پارس جنوبی تولید می‌شود و این درحالی است که بیش از ۷۲ درصد گاز مصرفی کشور از این منطقه مهم تولید و به خطوط سراسری منتقل می‌شود.

استاندار بوشهر منطقه پارس جنوبی را از نقاط مهم، استراتژیک و حساس کشور دانست و اظهار کرد: توجه به حوزه امنیت و پایش نظارتی و ایمنی این منطقه صنعتی باید در اولویت برنامه‌ها باید قرار داشته باشد.

وی یکی از مصوبات مهم دولت را جذب ۵۰ درصدی نیرو‌های بومی استان بوشهر در صنایع مختلف پارس جنوبی دانست و افزود: اشتغال نیرو‌های بومی در تأسیسات این منطقه هم به نفع منافع ملی است و هم این‌که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و سبب پایداری جمعیت می‌شود.

محمدی‌زاده با تاکید بر این‌که همه ما مسئولان مکلف به اجرایی شدن مصوبات دولت هستیم، اضافه کرد: برای تحقق مصوبات دولت در بکارگیری نیرو‌های بومی استان بوشهر در صنایع پارس جنوبی که اکنون از برنامه عقب‌مانده است باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به تصویب سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت و صنایع پتروشیمی در استان بوشهر در سفر اول و دوم رئیس جمهور به استان، اظهار کرد: این اعتبار باید بر اساس مصوبه هیئت دولت در مدت سه سال در طرح‌های مختلف هزینه شود.

استاندار بوشهر با اشاره به خرید کالا‌های مورد نیاز صنایع و شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی از تولیدات داخلی استان بوشهر، یادآور شد: استان بوشهر در عرصه تولیدات محصولات مختلف از جمله گوشت مرغ، محصولات کشاورزی مانند خرما، تولیدات کالا‌های صنعتی و دیگر محصولات از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید کالا‌های مورد نیاز منطقه پارس جنوبی از داخل استان بوشهر خریداری شود.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
احمد محمدی زاده

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار