ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 دي 1401 - 09:50

نوای جنوب:اشتباه نکنید این یک پرنده نیست؛ بلکه زیباترین گل جهان نام دارد! این پدیده تنها در ساعات اولیه باز شدن گل‌های زیبای این درخت مشاهده می‌شود و از درختان شکوهمند سرزمین چین است. اگر در بهار به معابد بوداییان چین سر بزنید، این گل‌های زیبا را خواهید دید. چراکه در نزد بودایی‌ها این درخت، نماد خلوص و پاکی است.

نوای جنوب:اشتباه نکنید این یک پرنده نیست؛ بلکه زیباترین گل جهان نام دارد! این پدیده تنها در ساعات اولیه باز شدن گل‌های زیبای این درخت مشاهده می‌شود و از درختان شکوهمند سرزمین چین است. اگر در بهار به معابد بوداییان چین سر بزنید، این گل‌های زیبا را خواهید دید. چراکه در نزد بودایی‌ها این درخت، نماد خلوص و پاکی است.این گل‌ها مگنولیا یولان هستند که بومی چین هستند. گل فوق العاده زیبا به نظر می‌رسد و به رنگ صورتی است. گل کاملا شکننده است و رایحه مرکبات دارد.

پکن به خاطر فصل بهارش معروف است که گفته می‌شود بهترین زمان برای بازدید از این شهر است. ظاهراً گل‌های ماگنولیا در جوانه‌ها شبیه پرندگان صورتی کوچک هستند که روی شاخه‌های پارکی در پکن استراحت می‌کنند. این نشان دهنده زیبایی و سرزندگی فصل بهار در پکن است.

این گل‌های زیبا را می‌توانید در بیشتر پارک ها، باغ‌ها و کمربند‌های سبز در امتداد خیابان‌های پکن پیدا کنید.

تاریخچه این گل به سال‌ها قبل برمی گردد و برای تقریباً ۱۵۰۰ سال در باغ‌های معبد بودایی پرورش یافته بود.

ماگنولیا‌های یولان در فصل بهار شکوفا می‌شوند. هنگامی که شکوفه‌های آن‌ها ظاهر می‌شود، این گل‌ها دقیقاً شبیه پرندگان کوچک کوچک به نظر می‌رسند.

این گیاه ۱۵۰۰ساله، زیباترین گل جهان است

این گیاه ۱۵۰۰ساله، زیباترین گل جهان است

این گیاه ۱۵۰۰ساله، زیباترین گل جهان است

این گیاه ۱۵۰۰ساله، زیباترین گل جهان است

 کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
گیاه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار