رسته1
    رستمی
    عباسی1
    روح اله
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 18 ارديبهشت 1400 - 15:50

نوای جنوب: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت شیوع کرونا در همه هشت شهرستان قرمز (خیلی پرخطر) این استان به نارنجی (پرخطر) تغییر کرد.

نوای جنوب: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت شیوع کرونا در همه هشت شهرستان قرمز (خیلی پرخطر) این استان به نارنجی (پرخطر) تغییر کرد. سعید کشمیری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت شیوعکرونادر همه هشت شهرستان قرمز (خیلی پرخطر) این استان به نارنجی (پرخطر) تغییر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براین‌اساس با تغییر وضعیت شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم، تنگستان، جم، کنگان، دشتستان و دشتی که تا پیش از این در وضعیت قرمز قرار داشتند به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند و شهرستان‌های عسلویه و دیر نیز همچنان در وضعیت زرد کرونا هستند.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده میزان ابتلا و بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر در شیب کاهشی قرار دارد و روند بستری‌های ناشی از کرونا از ۴۸۰ نفر در روز در اول فروردین‌ماه به ۳۵۰ نفر کاهش‌یافته است.

کشمیری ادامه داد: هرچند شمار بستری‌های کرونایی این استان در زمان حاضر نسبت به بهمن‌ماه که ۶۰ بیمار در روز بود بسیار بالاتر است اما این آمار نسبت به اوج همه‌گیری ویروس کرونا روند کاهشی نشان می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ادامه این روند کاهشی در این استان بستگی به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی دارد.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه با توجه به تغییر رنگ احتمال باز شدن بازار، پاساژها و برخی مشاغل وجود دارد، انتظار می‌رود با نظارت دقیق مشاغلی که نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌تفاوت هستند، شناسایی و اعمال قانون شوند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر مجموع بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ۳۶۲ نفر است که از این شمار ۴۶ بیمار در بخش‌های ویژه بستری و از این تعداد ۱۴ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی یادآور شد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۷ هزار و ۹۰۶ نفر در استان بوشهر مبتلا به کرونا و یک هزار و ۷۵ نفر نیز به علت ابتلا به این ویروس جان خود را ازدست‌داده‌اند.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار