رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 تير 1400 - 06:12

نوای جنوب:کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از جمعه تا دوشنبه هفته آینده با شدت بیشتر در ۲ روز پایانی بازه زمانی یاد شده برای مناطق جنوبی و ارتفاعات این استان رگبار پراکنده باران پیش ‎بینی می‌‎شود.

نوای جنوب:کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از جمعه تا دوشنبه هفته آینده با شدت بیشتر در ۲ روز پایانی بازه زمانی یاد شده برای مناطق جنوبی و ارتفاعات این استان رگبار پراکنده باران پیش ‎بینی می‌‎شود.محمدرضا انصاری در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وزش بادهای جنوبی طی امروز تا اواسط هفته آینده است که به دنبال آن رطوبت و دما در این استان همچنان از میزان بالایی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: از روز جمعه به تدریج ناپایداری‌های جوی از سمت جنوب استان بوشهر وارد خواهد شد و متاثر از سیستم‌های فصلی به وقوع خواهد پیوست که به سبب آن در نیمه جنوبی استان و در ارتفاعات وقوع رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و گاهی وزش تند باد پیش‌‎بینی می‏‌شود.

انصاری ادامه داد: این شرایط تا اواسط هفته آینده نیز در بخش‌هایی از استان بوشهر بویژه نیمه جنوبی این استان و ارتفاعات، در برخی ساعت‌ها ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

انصاری عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر، به طور غالب جنوب غربی تا جنوب جنوب شرقی با سرعت هشت  تا ۳۰ و گاهی ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان۳۰ تا ۹۰ و گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‎‌شود.

انصاری یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان با ۴۷.۵ بیشترین میزان دما و بندر امام حسن دیلم با ۸۵ درصد بیشترین میزان رطوبت هوا را در استان بوشهر تجربه کرد.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۳۵ بامداد، جزر اول ۰۴:۴۲، مد دوم ۱۱:۱۵ و جزر دوم ۱۸:۴۰ خواهد بود.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
هواشناسی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار