رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 دي 1399 - 08:46

نوای جنوب:رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی گناوه گفت: یک نگهبان شاغل در یکی از شرکت‌های مستقر روستاهای این شهرستان دچار گازگرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

نوای جنوب:رضا شفیعی  افزود: در پی گزارش مردمی به پایگاه اورژانس ۱۱۵ واقع در روستای شول، بلافاصله ماموران به محل حادثه اعزام  و ۲ نفر را در محوطه پیرامون چادر محل استراحت مشاهده کردند که یکی از آنان فوت و نفر دیگر با حال نامساعد زنده بود.

 

وی اظهارکرد: با بررسی صورت گرفته، این حادثه دوشنبه شب و در محل چادر استراحت نگهبان در نزدیکی روستای تاجملکی رخ داد که با زمان زیاد و در ساعت ۸:۴۰ دقیقه صبح امروز به پایگاه بین راهی اورژانس اطلاع داده شد.

 

شفیعی افزود: در این حادثه یکی از این افراد بر اثر استنشاق گاز مونو اکسیدکربن جان خود را از دست داد و فرد دیگر برای مداوا به بیمارستان انتقال داده شد.

 

رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی گناوه گفت: در این حادثه ماموران اورژانس یک وسیله گرم کننده " منقل " که برای گرم کردن و غذاپختن در آن  زغال بکارگرفته می‌شود،  پیدا کردند که احتمال می‌رود از آن برای گرم کردن خود استفاده کرده‌اند.

 

وی افزود:مونوکسید کربن یک گاز بی رنگ و بی بو است که از اجاق‌ها، وسایل گازی پخت و پز، دستگاه‌های حرارتی و سوزاندن چوب و زغال متصاعد می‌شود و اگر در یک فضای بسته و بدون تهویه جمع شود، بسیار خطرناک و کشنده است.

 

شفیعی بیانکرد: با توجه به اینکه مشاهده شده برخی افراد از جمله نگهبانان ساختمان‌ها و شرکت‌ها برای گرم کردن خود در شب از  منقل با زغال و بخاری نفتی استفاده می‌کنند،  باید در هنگام خواب بیرون از محل استراحت آن را خاموش کنند تا دچار گازگرفتگی نشوند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
گناوه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار