رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 30 مهر 1399 - 18:49

نوای جنوب:سواحل و بازارها، بحرانی ترین مکان ها/ فاصله‌گذاری اجتماعی در استان ضعیف‌تر شده / باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود

نوای جنوب:

تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی استان بوشهر افزایش یافت - خبرگزاری  مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency سعید کشمیری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و اکنون ۳۱۰ بیمار در این بخش‌ها به سر می‌برند.

او با اشاره به هشت فوتی جدید، ادامه داد: یک نفر دوشنبه ۲۸ مهر و هفت نفر نیز سه‌شنبه ۲۹ مهر فوت شده‌اند که آزمایش کرونایشان امروز مثبت اعلام‌شده است.
۴۷ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند

کشمیری گفت: موارد فوت شده در رده سنی ۲۶ تا ۸۲ سال بوده‌اند، که خانم ۲۶ ساله و آقایی ۵۰ ساله بدون سابقه بیماری و بقیه افراد دارای بیماری زمینه‌ای فشارخون بالا، دیابت، چربی خون بالا و بیماری قلبی و عروقی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۴ هزار و ۶۳۵ مبتلا به این ویروس شناسایی شده‌اند و مجموع جانباختگان کرونا به  ۶۷۵ نفر رسیده است.

سواحل و بازارها، بحرانی ترین مکان ها

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اکنون بحرانی‌ترین مکان در استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل و بازار‌ها گزارش شده است.

دکتر سعید کشمیری بابیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در استان ضعیف‌تر شده افرود: استفاده از ماسک در بانک‌ها و ادارات ۹۸ درصد، اماکن ۸۹ درصد و سواحل ۶۰ درصد گزارش شده است.
 
وی وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان دولت در سطح استان بوشهر را نامطلوب دانست و تاکید کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، در این مکان‌ها ۵۵ درصد از ماسک استفاده می‌کنند که متوسط کشوری ۷۰ درصد است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر ارائه راهکار برای کاهش تجمع‌ها به ویژه عروسی‌ها، عزاداری‌ها و دورهمی‌های تفریحی و گردشگری ادامه داد: هر اجتماعی و تجمعی مانند مراسم عروسی یا ختم خطرناک است. به طور مثال در یک مراسم مهمانی ۲۵ نفره در شهرستان جم، ضمن ابتلای چند نفر به کرونا، ۲ نفر فوت کردند.

بی‌توجهی به اصول بهداشتی موجب افزایش بستری‌ها می‌شود

کشمیری، با اشاره به وضعیت استان بوشهر در زمینه کرونا بیان کرد: در اوج اول خیلی مبتلا نداشتیم، در اوج دوم روند بیماری افزایش یافت و در اوج سوم روند ثابتی یا کاهشی است، اما در برخی مواقع به سبب بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌های بهداشتی افزایشی می‌شود و روند شکننده ثابت است.

او، بابیان اینکه شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد، گفت: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۸۰ درصد قرمز و بقیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد که هشت شهرستان قرمز و دو شهرستان زرد است و باید رعایت ضوابط بهداشتی افزایش یابد.

 محدودیت برای مسافران ایجاد شود

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر بابیان اینکه این استان در سه ماه گذشته دارای وضعیت بستری کرونایی ثابت ثبت‌شده است، افزود: در دو هفته گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال شد، ولی به سبب افزایش مسافران از دیگر استان‌ها به مناطق مختلف استان بوشهر شرایط در حال حاد شدن است که باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود.

کشمیری، با تأکید بر تشکیل کارگروه تسهیل برای ارائه خدمات فروش الکترونیکی عنوان کرد: باید مردم بیشتر خرید‌های خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا رفت‌وآمد مردم به بازار کاهش یابد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دکتر کشمیری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار