نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 خرداد 1403 - 14:59

نوای جنوب:جلسه ای به منظور آشنایی و توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به ریاست ابراهیم حسینی بخشدار شبانکاره و با حضور ظهیر کاظمی مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استان بوشهر و جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی در محل سالن جلسات بخشداری شبانکاره برگزار گردید.

نوای جنوب:جلسه ای به منظور آشنایی و توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به ریاست ابراهیم حسینی بخشدار شبانکاره و با حضور ظهیر کاظمی مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استان بوشهر و جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی در محل سالن جلسات بخشداری شبانکاره برگزار گردید.

در این نشست ابراهیم حسینی بخشدار شبانکاره اظهار داشت:

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف کاهش فقر و توسعه اقتصادی و اجتماعی روستاها تشکیل شده است. یکی از راه‌های تحقق عدالت اجتماعی گسترش شرایط بیمه‌ای است، با گسترش این بخش ما می‌توانیم در این حوزه به تحقق عدالت اجتماعی نزدیک شویم و این درحالی است که از ابتدای دولت مردمی سیزدهم تا کنون اقدامات بسیار مؤثری انجام شده است.

حسینی با بیان اینکه فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با روی کار آمدن دولت سیزدهم شتاب بیشتری گرفته است افزود: توجه به مناطق محروم، گسترش عدالت، رفاه اجتماعی و خدمات رسانی به کشاورزان، روستاییان و عشایر از اولویت‌های دولت سیزدهم و تاکیدات شهید آیت الله رئیسی بود و از ابتدای دولت مردمی سیزدهم تا کنون اقدامات بسیار مؤثری انجام شده است که میزان افراد بیمه شده صندوق نسبت به قبل از دولت سیزدهم دو برابر شده است. 

 

بخشدار شبانکاره اطلاع رسانی مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را خواستار شد و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی که مرتبط با جامعه هدف صندوق هستند می توانند با یک اطلاع رسانی جامع و تبیین موضوع و بیان مزایای آن در افزایش سطح پوشش بیمه ای اقشار حائز شرایط کمک کنند.

 

ابراهیم حسینی با اشاره به نقش حمایتی صندوق بیمه کشاورزان عشایر و روستائیان افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با ارئه خدمات به جامعه هدف خود موجب ارائه خدمات بیمه‌ای توسط دولت، کاهش فاصله طبقاتی، گسترش عدالت اجتماعی، کاهش محرومیت و کم شدن فقر، افزایش، بهبود و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی در بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می‌شود.

 

در ادامه کاظمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر گفت: همه افرادی که 18 تا 50 سال سن دارند و ساکن روستاها و مناطق عشایری هستند و یا در شهرهای زیر 20 هزار نفر سکونت دارند و نیز کشاورزانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند اگر تحت پوشش بیمه نباشند و  18 تا 50 سال سن دارند می توانند تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.

وی اضافه کرد: متقاضیان برای ثبت نام در این صندوق می توانند به کارگزاری های تعیین شده در سراسر مناطق استان و در بخش شبانکاره به تعاون روستایی بهش مراجعه کرده و پس از اطلاع از شرایط آن نسبت به بیمه شدن خود و اعضای خانواده اقدام کنند.

کاظمی یادآورشد: در خصوص قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده ها، ماده 21 این قانون به بیمه کشاورزان، عشایر و روستاییان اختصاص دارد و دولت مکلف شده با این صندوق تمامی مادران روستایی و عشایر که شاغل نیستند و سه فرزند دارند و فرزند آخر آنها از سال 1396 به بعد متولد شده باشد به رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و همه حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود.

 

وی اظهارداشت: بر اساس این قانون و حمایت از خانواده های دارای چند فرزند تمامی حق بیمه این گروه توسط دولت پرداخت می شود.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار