نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 19 اسفند 1402 - 16:24

نوای جنوب:سرهنگ فیروز کشیر با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل ترافیک در روز‌های پایانی سال تخلفات ساکن مانند توقفات دوبله است

نوای جنوب:سرهنگ فیروز کشیر با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل ترافیک در روز‌های پایانی سال تخلفات ساکن مانند توقفات دوبله است، گفت: «در همین راستا نیز در این ایام برخورد با چنین تخلفاتی تشدید شده است. البته این طور نبوده که در طول سال نیز با چنین مواردی برخورد نشود، به‌طوری که در ۱۱ ماهه سال‌جاری ۱۰ میلیون ۱۵۵ هزار و ۷۵۰ فقره اعمال قانون فقط در بحث تخلفات ساکن در شهر تهران توسط همکاران بنده انجام شده است.»

 به نقل از ایسنا، وی افزود: ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صراحت به موضوع تخلفات ساکن پرداخته و در آن تاکید شده که توقف در فاصله ۱۵ متری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، شیر‌های آب آتش‌نشانی، ورود و خروجی مراکز آتش‌نشانی، پلیس و بیمارستان‌ها و مراکز امداد و نجات کلا ممنوع است.

کشیر افزود: با توجه به اینکه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم و شهروندان به مراکز خرید مراجعه می‌کنند، گفت: همین موضوع نیز بر ترافیک عادی شهر تهران که در برخی از ساعات ترافیک پرحجمی است، اضافه می‌کند. در مواردی مشاهده شد که اعضای خانواده برای خرید به مرکز خرید رفته و راننده پشت فرمان نشسته و با توقف دوبله منتظر آنان می‌ماند. این اقدام هم تخلف است و صرف اینکه راننده در خودرو حضور داشته باشد، مجوزی برای پارک دوبل نیست.

معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: توقف دوبله و تخلفات ساکن باعث سد معبر و ایجاد ترافیک شده و پلیس حتما با آن برخورد خواهد کرد. ما اجازه نخواهیم داد که ساعت‌ها وقت مردم و سوخت خودرویشان به خاطر تخلف یک نفر هدر برود.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پارک

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار