ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 17 آبان 1402 - 19:14

نوای جنوب:فضانوردان داخل ایستگاه فضایی بین المللی تصاویری از جاری شدن رودهایی به رنگ قرمز خونی در سطح سیاره زمین را ثبت کردند.

نوای جنوب:فضانوردان داخل ایستگاه فضایی بین المللی تصاویری از جاری شدن رودهایی به رنگ قرمز خونی در سطح سیاره زمین را ثبت کردند.

 

انتشار تصاویری از رودهای خونین زمین+عکس

 

، هنگامی که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی در ارتفاع 400 کیلومتری بالای سطح زمین حرکت می‌کنند، دیدن منظره خونین این سیاره که مایعی قرمز تیره تراوش می‌کند، غیرعادی نیست زیرا دلایلی پشت این پدیده وجود دارد.

همانطور که توسط رصدخانه زمین ناسا توضیح داده شده است، این 2 تصویر با استفاده از دوربین دیجیتال در سپتامبر 2023 توسط 2 خدمه ایستگاه فضایی گرفته شده است.

اولین عکس که در 7 سپتامبر گرفته شده است، دریاچه لاگونا کلرادا را در رشته کوه های آند بولیوی نشان می دهد که از سمت آمریکای جنوبی می گذرد. در اینجا، رنگ قرمز زنگ‌زده نتیجه شکوفایی جلبک‌های قرمز در پی شرایط محیطی، به ویژه آب‌های کم عمق بسیار شور آن است.

فرآیند مشابهی در بدنه‌های آبی در جاهای دیگر جهان اتفاق می‌افتد، مانند دریاچه نمک ارومیه.

عکس دوم که در 30 سپتامبر گرفته شده است، دلتای رودخانه بتسیبوکا در ماداگاسکار را نشان می دهد. اگرچه آب ها شبیه به هم به نظر می رسند، اما فرآیند متفاوتی باعث رنگ آن می شود. در این مثال، رودخانه به دلیل رسوبات غنی از آهن در آب های آن قرمز شده است.

این فرآیند مشابه آبشار خونین شرق قطب جنوب است. این مکان از نظر بصری برای اولین بار توسط انسان ها در سال 1911 طی یکی از اکتشافات اولیه قطب جنوب توسط اروپایی ها مشاهده شد. یک مطالعه در سال 2023 که نمونه‌هایی از آب این آبشاررا مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تعداد زیادی نانوکره غنی از آهن را پیدا کرد که با اکسید شدن قرمز می‌شوند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
رود

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار