ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 11 آبان 1402 - 09:04

نوای جنوب:متخصص طب سنتی هشدار داد داروهای گیاهی که به منظور لاغری استفاده می‌شوند ممکن است برای برخی افراد عوارض داشته باشند.

نوای جنوب:متخصص طب سنتی هشدار داد داروهای گیاهی که به منظور لاغری استفاده می‌شوند ممکن است برای برخی افراد عوارض داشته باشند.

محبوبه ابریشم کار، متخصص طب سنتی درباره منع استفاده از پکیج‌های لاغری که در فضای مجازی زیاد تبلیغ می‌شوند، هشدار داد و گفت: فردی که به گیاهان دارویی و استفاده از این روش‌ها اعتقاد دارد خیلی در این دام‌ها می‌افتد. این داروها با توجه به شرایط مختلف، طبع، شرایط زندگی، جنسیت و وضعیت جسمی فرد استفاده می‌شود.

او گفت: خیلی از گیاهان که در حیطه لاغری مصرف می‌شوند دارای هورمون‌های زنانه و استروژن هستند. گیاهان لاغرکننده مثل زیره، زنیان و رازیانه می‌توانند برای خانم‌هایی که دارای کیست سینه یا تخمدان هستند، مضر باشند. ممکن است افراد کاهش وزن را در زمان مصرف تجربه کنند، اما عوارض آن مانند بی خوابی، اضطراب و ریزش مو بعدتر ایجاد می‌شوند.

این متخصص طب سنتی درباره ورزش‌هایی که می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند، گفت: ورزش برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. بهترین ورزشی که افراد می‌توانند انجام دهند، پیاده روی یا دوچرخه سواری روزانه است؛ به شرطی که افراد سعی کنند هرروز انجام دهند اگر چند روز درمیان باشد خیلی موثر نخواهد بود.

او متذکر شد: برای افرادی که اضافه وزن دارند اول باید به رژیم غذایی روزانه توجه شود، برخی ممکن است بگویند چیزی نمی‌خورند، اما اضافه وزن دارند. این افراد احتمالا تنقلات مختلف مصرف می‌کنند و سیستم گوارش و هضم همیشه درگیر است. این باعث می‌شود ک جذب زیاد قند انجام شود و ترشح انسولین کم شود.

 

او درباره اینکه چگونه کاهش وزن اتفاق می‌افتد، توضیح داد: بدن باید دوره‌هایی از گرسنگی، حدود ۴ ساعت، تجربه کند تا ترشح انسولین بالا رود، میزان قند کاهش و متابولیسم بدن افزایش پیدا کند و لاغری رخ دهد. اولین توصیه این است که افراد برای میل کردن غذا زمان مشخص کنند. محتوای غذا بهتر است دارای کربوهیدارت نباشد و برنج، ماکارانی، نان، شیرینی و فرآورده‌های آرد را حذف کنند و از گروه‌های پروتئینی گوشت و سبزیجات پخته استفاده کنند. کسانی که خیلی طبع سردی دارند توصیه میکنیم سبزیجات و میوه‌های خام را کمتر مصرف کنند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
لاغری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار