ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 مهر 1402 - 10:59

نوای جنوب:  همزمان با سراسر کشور در مراسمی که با حضور بخشدار شبانکاره، جانشین فرمانده سپاه جواد ائمه شهرستان دشتستان، رئیس آموزش و پرورش منطقه شبانکاره و سایر مسئولین، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید زنگ مهر و مقاومت به دلیل تقارن آغاز سال تحصیلی 1403-1402بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس به صورت نمادین در دبستان شاهد شهر شبانکاره نواخته شد.

نوای جنوب:  همزمان با سراسر کشور در مراسمی که با حضور بخشدار شبانکاره، جانشین فرمانده سپاه جواد ائمه شهرستان دشتستان، رئیس آموزش و پرورش منطقه شبانکاره و سایر مسئولین، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید زنگ مهر و مقاومت به دلیل تقارن آغاز سال تحصیلی 1403-1402بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس به صورت نمادین در دبستان شاهد شهر شبانکاره نواخته شد.

ابراهیم حسینی بخشدار شبانکاره در این مراسم ضمن تبریک این دو مناسبت اظهار داشت: تقارن این دو مناسبت در فضای کشور فرصت ارزنده‌ای است که مسیر و راه شهدا بیش از هر زمان دیگری برای دانش آموزان نوجوانان و جوانان این مرز و بوم تبیین گردد . بنابراین همزمانی هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس نشانه‌ای از ادامه راه شهدا در مسیر جهاد علمی و استقلال سیاسی و فرهنگی و علمی است، این هفته بستر مناسبی است برای تبیین دستاوردهای بزرگ و حماسی دفاع شجاعانه ملت برای نسل جوان.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شورای آموزش و پرورش در بخش پرداخت و بیان کرد: از مهرماه پارسال تا به امروز جلسات شورای آموزش و پرورش بصورت منظم و مرتب تشکیل و مصوبات و نتایج خوبی را در بر داشته است. از جمله این مصوبات همکاری مجموعه دهیاری ها و مجموعه شهرداری و همچنین دستگاه های خدمات رسان آب، برق، کمیته امداد امام خمینی ره (در بحث جشن عاطفه ها)، مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت و ... با آموزش و پرورش و مدارس بود که نهایت همراهی را با آموزش و پرورش داشتند. که خوشبختانه این امر محقق شده است و همه با یک اتحاد و همدلی نهایت سعی خود را در امر بازگشایی مدارس داشته اند. 

بخشدار شبانکاره عملکرد دهیاران بخش را ستودنی دانست و افزود: 

بحمداله در بخش شبانکاره مجموعه دهیاران در امر مدارس بسیار پرتلاش ظاهر شده اند و کمک به مدارس را مختصر به زمان بازگشایی مدارس نداسته اند که این امر ستودنی است و جا دارد از فرصت استفاده کرده و از همه این عزیزان تشکر ویژه نمایم.

حسینی توجه به بحث آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش را مهم دانست و بیان کرد: 

از جمله موضوعاتی که همیشه در جلسات شورای آموزش و پرورش بخش به آن پرداخته شده موضوع مهم آسیب های اجتماعی است که کار ارزشمندی است و باید سال تحصیلی جدید با کار تخصصی تر دنبال کنیم و خروجی خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی همچنین درخصوص تقدم تربیت بر تعلیم و توجه ویژه به مقوله پرورشی در آموزش و پرورش افزود: ضروری است در مسیر حرکت آموزشی جایگاه ویژه ای را برای تربیت تعریف کنیم.

بحث تقدم تربیت بر تعلیم از مهمترین موضوعاتی است که باید سرلوحه مدیران و معلمان در آموزش و پرورش قرار گیرد.

علم توأم با ادب، تزکیه و تربیت از مقوله های راهبردی ساحت آموزش و پرورش است و همه ما می دانیم که در علم آموزی تربیت و تزکیه مقدم بر آموزش است.

بایستی در بُعد تربیتی در مدارس دانش آموزان را به سمتی هدایتی کنیم که وجود دانش آموز با مولفه های هویتی از جمله هویت اسلامی، قرین شدن با معارف اهل بیت (ع) و ارتباط با مولفه های ملی رشد یابد.

بخشدار شبانکاره درخصوص برگزاری یادواره شهدا در مدارس و الگوسازی شهدا برای نسل آینده ساز کشور بیان کرد:

در سال تحصیلی جدید در راستای کار تربیتی، معاونت پرورشی و فرهنگی و تشکل های دانش آموزی نسبت به برگزاری یادوارهای شهدا در مدارس اقدام کند تا با تحقق این امر مهم ترویجی، فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان ترویج پیدا کند.

این موضوع یادآور زنده شدن یاد شهدا برای دانش آموزان است که سبک زندگی و سیره شهدا را برای آنان الگوسازی می کند.

با توجه به اینکه دشمنان این مرز و بوم بر روی دانش آموزان، نسل نوجوان و جوان ما در قالب و شکل‌های مختلف برنامه ریزی کرده و در حال توطئه و ضربه زدن به نظام هستند، که آموزش و پرورش و همه متولیان در حوزه های فرهنگی و آموزشی مدیریت کنند و اجازه ندهند دشمنان به اهداف خود برسند.

حسینی بر افزایش سطح کیفی آموزش در مدارس تاکید کرد و افزود: با توجه به تغییر در سطح کلان به مقوله آموزش و تاثیر نمرات در سال های پایانی مدرسه بر آینده دانش آموزان. مدیران و معلمان در امر آموزش اهتمام جدی داشته باشند و سطح علمی دانش آموزان بخش را بالا ببرند که در این زمینه همراهی اولیا دانش آموزان بسیار تاثیر گذار است. 

معلمان عزیز دقت کنند که روش های جدید و نوینی برای تدریس بکار گیرند که بر مبنای افزایش مشارکت و فعالیت دانش آموزان باشد.

کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار