رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 06 مهر 1401 - 23:51

نوای جنوب:همزمان با برگزاری آئین سنتی مذهبی سرصفری و به همت هیئت حضرت زینب (س) کوی عبدامام بندر گناوه از چهار پیر غلام حسینی تجلیل شد.

نوای جنوب:همزمان با برگزاری آئین دیرین سنتی مذهبی «سر صفری» از چهار پیر غلام اهل بیت (ع) در گناوه جلیل شد.

مسئول هیئت حضرت زینب بندر گناوه در گفتگو با خبرنگاران گفت: آئین سر صفری از آئین‌های مذهبی دیرین در بندر گناوه است که در روز آخر صفر برگزار می‌شود و به مناسبت پایان ماه صفر برنامه‌های مختلفی را برگزار می کرده‌اند.

پیر غلامان حسینی در بندر گناوه تجلیل شدند

محمد مظفری با اشاره به اینکه این آئین به همت هیئت حضرت زینب (س) کوی عبد امام در بندر گناوه سالهاست که احیا شده افزود: از جمله برنامه‌های مهم سر صفری تجلیل از خادمان حسینی است.

مظفری با بیان اینکه بزرگداشت موسفیدان و بزرگان هر محله در فرهنگ هیئت داری و فلسفه تبلیغ دین و فرهنگ عاشورا جایگاه مهمی دارد افزود: در همین راستا و مانند سال‌های گذشته در این آئین از چهار پیر غلام حسینی با نام‌های حاج حبیب کرمی خادم و مؤذن حسینیه معتمدی، حاج منصور سپهری راد از خادمان دسته زنجیر زنی ابا عبدالله کوی عبد امام، کربلایی صفر درافتاده خادم حسینیه عبد امامی و کربلایی سلمان رضایی مؤذن و خادم مسجد حضرت زینب کوی عبد امام با حضور هیئت‌های مذهبی بندر گناوه تجلیل شد.

پیر غلامان حسینی در بندر گناوه تجلیل شدند

وی گفت: در این آئین همچنین بیرق سبز متبرک حرم ابا عبدالله الحسین در حسینیه حضرت زینب (س) با حضور عاشقان حسینی برافراشته شد.

پیر غلامان حسینی در بندر گناوه تجلیل شدندکانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
گناوه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار