رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 31 تير 1400 - 07:18

نوای جنوب:وی بیان کرد: در خسارت وارده به تاسیسات برق مشترکان هم استانی در دیر ، کنگان و عسلویه  برای دقایقی قطع شد که با حضور به موقع نیروهای عملیاتی مشترکان یاد شده در کمترین زمان ممکن برق دار شدند.
نوای جنوب:مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: طوفان و باران ۳۹ میلیارد ریال به تاسیسات برق شهرستان‏های مرکزی و جنوبی این استان خسارت زد.


به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، غلامرضا حشمتی روز سه‎شنبه در تشریح این خبر افزود: در جریان ناپایداری جوی اخیر تاسیسات برق در شهرستان‏های بوشهر عسلویه، دیر و کنگان  و دشتستان متحمل خسارت شد که این خسارت شامل تخریب پایه برق، سیم پارگی و خرابی برق‌گیر و ترانس در اثر برخورد صاعقه و رعد برق بوده است.

وی بیان کرد: در خسارت وارده به تاسیسات برق مشترکان هم استانی در دیر ، کنگان و عسلویه  برای دقایقی قطع شد که با حضور به موقع نیروهای عملیاتی مشترکان یاد شده در کمترین زمان ممکن برق دار شدند.

حشمتی اظهار داشت: از روز جمعه تا دوشنبه همزمان با فعالیت سامانه جوی ناپایداری در استان پیش بینی لازم انجام شده و  تمام واحدهای عملیاتی و نیروهای کمکی در آماده باش کامل قرار گرفتند که این آمادگی منجر شد تا در اثر حوادث ناشی از طوفان و باران، عملیات رفع خاموشی و تامین برق پایدار مشترکان  در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما و رطوبت در استان بوشهر اظهار کرد: از هم استانی‏ ها انتظار است در این چند روز نگاه ویژه به بحث صرفه جویی داشته و از این طریق در پایداری هر پیش برق را سهیم شوند.

حشمتی افزود: خاموش کردن کولر و لامپ های اضافه، عدم  استفاده از دستگاه برقی پرمصرف مانند اتو، جاروبرقی، لباسشویی و... در بازه زمانی 12 تا 18، سرویس به موقع کولرها و همچنین استفاده از ظرفیت نور طبیعی برای روشنایی خانه در طول روز از جمله راهکارهای مهم در کاهش مصرف است که انتظار است هم استانی‏ها آن را جدی بگیرند.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار