رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 28 مهر 1399 - 09:56

نوای جنوب:مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر گفت: با وجود ابتلای قریب به ۳۰۰ نفر از کادر درمان تأمین اجتماعی استان به ویروس کرونا و فشار ناشی از شرایط کرونایی هیچ‌گونه خدمتی معطل نمانده و تلاش شده با به‌کارگیری نیروی های جایگزین خدمات درمانی دچار وقفه نشود.
 

نوای جنوب:

 بحران پاندمی کرونا را به فرصتی برای ارتقا سطح تولید و عرضه خدمات درمانی به جامعه تبدیل کنیم

🔹مجید خورشیدی در بازدید از مدیریت درمان تامین اجتماعی با گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت و قدردانی از تلاشهای شبانه روزی کادر درمان استان به ویژه کادر تامین اجتماعی در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در رویکردهای جدید به بحران، به این پدیده به عنوان فرصت نگریسته میشود و ما می توانیم بحران پاندمی کرونا را به فرصت برای ارتقای سطح تولید و عرضه خدمات درمانی به جامعه تبدیل کنیم.

🔹اگر کرونا نبود خلاهای درمانی استان شناخته نشده و معلوم نمی شد که مجموعه های درمانی استان بوشهر از نظر سخت افزاری کمبود دارند.

🔹بحران کرونا نشان داد استان بوشهر نیازمند توجه بیشتر در عرصه بهداشت و درمان است، هر چند با حمایت ها و تدابیر استاندار بوشهر، اقدامات خوبی در این بخش انجام شده و به زودی با افتتاح بیمارستان شهدای هسته ای، ظرفیت سازی جدید قابل توجهی در این بخش به جامعه تقدیم خواهد شد، اما بنظر می رسد با ظرفیت مورد نیاز استان فاصله داریم.


🔹بوشهر یکی از  استانهایی است که بیشترین درآمد را برای سازمان تامین اجتماعی دارند، و با توجه به حضور یکی از فرزندان شایسته این استان در مدیریت عالی سازمان، انتظار است تامین اجتماعی در بخش درمانی سرمایه گذاری های بیشتری در این استان انجام دهد.

🔹معاون استاندار بوشهر با اشاره به کمبودهای بخش درمان در جنوب استان، اظهار امیدواری کرد که مجموعه های نفتی و گازی و سازمان تامین اجتماعی به صورت مشترک اقدام بزرگی را در عرصه بهداشت و درمان جنوب استان بوشهر انجام دهند.

🔹با توجه به مطالبات به حق مردم عسلویه و نیازهای آنان به خدمات درمانی، معاون سیاسی استانداری بوشهر پیشنهاد نمود تا با اخذ موافقت مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی موضوع تعرفه های خدمات درمانی برای اهالی این شهرستان به نحوی حل شود که مردم این شهرستان بتوانند به نحو مناسبی از خدمات درمانی تامین اجتماعی بهره مند شوند.

🔹با توجه به ظرفیت های استان بوشهر از جمله همسایگی با چند کشور جنوب خلیج‌ فارس و مراودات دیرینه آنان با این استان، توجه به توریسم درمانی در استان یکی از فرصتهای توسعه استان بوده تا زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی و ارائه خدمات پزشکی برای ارتقا درمان استان فراهم شود
[مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر هم گفت: افزایش ۷۰ تخت بیمارستان سلمان فارسی و طرح توسعه۶۴ تختخوابی بیمارستان مهر از برنامه‌های توسعه ای مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در سال جاری است.

زهرا نویدی فرد افزود: در راستای توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی تامین اجتماعی استان مراحل ساخت و تکمیل مراکز درمانی برازجان ،خورموج و جم به جد در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از این پروژه ها باشیم و دو پروژه احداث مرکز درمانی در شهرهای دیلم و دلوار در دست اقدام است.

 
وی بیان کرد: تغییر یا اضافه چیدمان نیروی انسانی درمانی با توجه به وضعیت بحران و گاها شبانه روزی کردن برخی از درمانگاه با نظر فرمانداران  در شهرستان های کنگان و دشتستان انجام شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: از مجموع ۲۶۰ تخت بستری درمان تامین اجتماعی استان بوشهر ۷۴ تخت در دو بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و بیمارستان حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه برای درمان بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده است.

نویدی فرد گفت: با وجود ابتلای قریب به ۳۰۰ نفر از کادر درمان تامین اجتماعی استان به ویروس کرونا و فشار ناشی از شرایط کرونایی هیچ‌گونه خدمتی معطل نمانده و تلاش شده با به ‌کارگیری نیروی های جایگزین خدمات درمانی دچار وقفه نشود.

 

وی در مورد اقدامات مدیریتی انجام شده در حوزه ارتقا کمیت و کیفیت خدمات درمانی در مراکز استان گفت:     ارتقا شاخص های کیفیتی در مراکز درمانی : تلاش در اخذ رتبه یک استاندارد اعتباربخشی، اجرای سیستم های کیفی ISO و 5S،   طراحی و تدوین الگوی بیمارستان شاد،  طراحی و تدوین الگوی بیمارستان مهربان، پرداخت و تسویه حساب کامل مطالبات و  صورتحساب های  بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاهی ،یاجرا و استقرار استاندارد مدیریت منابع انسانی (HR34000) ، اجرای مدیریت سبز در ستاد مدیریت و مراکز بستری استان، اجرا و استقرار مدیریت مصرف انرژی 50001) ISO) از جمله اقدامات در زمینه ارتقا کمیت و خدمات درمانی در مراکز استان است.بیمارستان شادو تدوین الگوی

نویدی فرد در مورد طرح امداد بک گفت: این طرح با موضوع تدوین استراتژی مدیریت درمان استان در برابر کرونا ویروس شامل تهیه و تدوین استراتژی امداد بک و مدیریت بحران مراکز بر اساس بندها و اقدامات آن از آغازین روز انجام شده است.
وی اظهار دشت: طرح  ابتکاری نسیم ۱۹ (نوروزی سلامتی یار مردم ) جهت تحویل رایگان داروهای ضروری  ۲۴ هزار بیمار مزمن در سطح استان و عدم نیاز به مراجعه حضوری بیماران مزمن به مراکز درمانی جهت تهیه دارو از دیگر اقدامات مجموعه درمان تامین اجتماعی استان است.

کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دکتر نویدی فرد

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار