رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 17 مهر 1399 - 12:46

نوای جنوب:با توجه به تجربه «ارائه اینترنت رایگان ویژه دانش آموزان» و تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی، سودجویی کلاهبرداران از این طرح ابلاغی متصور است.

نوای جنوب:

  پلیس فتا ناجا اعلام کرد: با توجه به اعلام رسمی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات مبنی بر «ارائه بسته رایگان اینترنت ویژه دانشجویان»، متقاضیان مراقب کلاهبرداران باشند.

  براساس اطلاعیه این پلیس، با توجه به اینکه «ارائه بسته رایگان اینترنت ویژه دانشجویان» نیازمند درخواست و ثبت نام از سوی دانشجویان است، متقاضیان آگاه باشند صرفا جهت ثبت نام به آدرس های اصلی اعلامی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کنند.

از این رو، افراد داوطلب نباید به آدرس هایی که در قالب تبلیغات مختلف در شبکه های اجتماعی و پیام هایی که از سوی افراد ناشناس در این رابطه ارسال می شود، توجه کنند، چرا که مجرمان سایبری به راحتی با عناوین مختلف شهروندان را برای ورود به درگاه‌های جعلی تشویق می کنند و بیشتر این لینک‌ها ضمن هدایت افراد متقاضی به صفحات فیشینگ، با دریافت اطلاعات کارت بانکی طعمه های خود، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنها می‌کنند.

با توجه به تجربه «ارائه اینترنت رایگان ویژه دانش آموزان» و تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی، سودجویی کلاهبرداران از این طرح ابلاغی متصور است.

پلیس فتا به دانشجویان هشدار داد با رعایت نکات امنیتی و توجه به هشدارهای آموزشی، فریب کلاهبرداران را نخورند.

وی از شهروندان خواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را با آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی در میان بگذارند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پلیس فتا بوشهر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار