رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 14 مرداد 1399 - 10:47

نوای جنوب:معاون مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: واکسن آنفلوانزا ابتدا باید در دسترس افراد در معرض خطر قرار گیرد و تزریق آن برای دیگر افراد ضروری نیست.

نوای جنوب:محمدمهدی خواجه‌ئیان اظهار داشت: هر سال در فصل پاییز با گسترش بیماری آنفلوانزا رو به رو هستیم و برخی از افراد سعی می‌کنند واکسن این بیماری را پیش از رسیدن این فصل تزریق کنند که امسال با توجه به شیوع کرونا و نگرانی‌های مردم، تب و تاب برای دسترسی به واکسن آنفلوانزا بیشتر شده است.

وی ادامه داد: تزریق واکسن آنفلوانزا ابتدا برای افراد در معرض خطر ضروری است و برای افراد سالم توصیه نمی‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر، افراد در معرض خطر را کودکان زیر ۵ سال، خانم‌های باردار، سالمندان بالای ۶۰ یا ۶۵ سال، بیماران خاص مانند دیابتی‌ها، کسانی که نارسایی کلیه دارند، بیماران قلبی، ریوی و مبتلایان به سرطان عنوان کرد که باید واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.

خواجه‌ئیان گفت: اگر واکسن در دسترس بود، بقیه هم می‌توانند استفاده کنند، اما این طور نیست که همه افراد به واکسن نیاز داشته باشند.

وی، از مردم خواست اجازه دهند توزیع و تزریق واکسن آنفلوانزا مدیریت شود و ابتدا در اختیار افرادی که نیازمند آن هستند، قرار گیرد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر بیان کرد: نگذاریم مانند ابتدای شیوع کرونا که درخواست فراوان برای استفاده از ماسک فیلتردار باعث شد کسانی که باید از این ماسک‌ها استفاده می‌کردند نتوانند به آن دسترسی داشته باشند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
واکسن

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار