نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 23 تير 1399 - 10:09

نوای جنوب:دو کلاهبردار تلفنی که با فریب شهروندان به بهانه برنده‌شدن در قرعه‌کشی از آنان دو میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، روانه زندان شدند.

 

نوای جنوب:رداری پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم قرار گرفت. کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی مشغول جمع‌آوری اطلاعات بودند که پرونده‌ای از شهر قم در خصوص کلاهبرداری به شیوه کارت‌به‌کارت به دست‌شان رسید. کارآگاهان در پالایش‌های اطلاعاتی متوجه شدند متهم تحت تعقیب، همان متهم پرونده اول است.

در ادامه تحقیقات پلیسی، یکی از متهمان پرونده که همان صاحب حسابی بود که وجوه کلاهبرداری به حساب او واریز می‌شد، با هماهنگی‌های قضائی در شهر قم دستگیر شد و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پلیس آگاهی تهران انتقال یافت. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی محل تردد متهم اصلی پرونده در خیابان مولوی شناسایی و کارآگاهان اداره چهاردهم موفق شدند او را که جوانی ۳۴ ساله است هنگام ملاقات با همدستش دستگیر کنند.

متهم در همان بدو ورود به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد و گفت با وجود اینکه این شیوه از کلاهبرداری قدیمی شده است، ولی شهروندانی هستند که با یک تماس تلفنی فریب می‌خورند و باور می‌کنند از صدا‌و‌سیما با آن‌ها تماس گرفته شده و برنده قرعه‌کشی شده‌اند.

هر دو متهم به ۱۰ فقره کلاهبرداری تلفنی به شیوه کارت‌به‌کارت به ارزش دو میلیارد ریال در شهر‌های قم و تهران اعتراف کردند و متهمان با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی قم قرار گرفتند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کلاهبرداری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار