نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 13 فروردين 1399 - 23:25

نوای جنوب: اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ناپایداری‌های جوی، تلاطم دریا و گرمتر شدن هوا خبر داده است.

نوای جنوب:کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز و فردا، با افزایش ناپایداری‌های جوی، ضمن افزایش ابر در آسمان استان، بر سرعت وزش باد‌های جنوبی به ویژه در سواحل شمالی و مرکزی استان افزوده خواهد شد.

هادی سالاری افزود: در این مدت احتمال وقوع رگبار‌های پراکنده باران، رعد وبرق و تندباد‌های لحظه‌ای دور از انتظار نیست. همچنین از امروز نیز دمای هوا به طور محسوسی افزایش می‌یابد.

او بیان کرد: توصیه می‌شود فردا از تردد شناورهای کوچک و مسافری در سواحل شمالی و مرکزی استان خودداری شود.

این کارشناس هواشناسی، آسمان را تا ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری و از بعداز ظهر به تدریج افزایش ابر پیش‌بینی کرد و ادامه داد: از امشب در برخی مناطق شمالی و مرکزی استان وزش باد، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و گاهی گردوخاک، و فردا در برخی نقاط مه رقیق رخ می‌دهد.

سالاری عنوان کرد: جهت وزش باد نیز امروز بیشتر شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و از شب در سواحل شمالی و مرکزی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ گاهی بیش از ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

او، ارتفاع موج را ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از شب در سواحل شمالی و مرکزی به تدریج ۶۰ تا ۱۲۰ و دور از ساحل گاهی ۱۵۰ سانتیمتر عنوان کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: امروز کمترین دما با ۱۲ درجه سانتیگراد در جم ثبت شد و در ۲۴ ساعت گذشته دیر با ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین شهر بود.

سالاری گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۳:۳۰ بامداد، جزر اول ساعت ۰۵:۵۵، مد دوم ساعت ۱۳:۵۴ و جزر دوم دریا ساعت ۲۲:۲۳ خواهد بود.

برچسب ها:
هواشناسی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار