نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 21 دي 1398 - 07:53
رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان استان

نوای جنوب:خلیل رضایی روز گذشته ،  آخرین وضعیت تایید، رد و عدم احراز صلاحیت های داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار زمان و مکان رسیدگی به شکایات داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده این دوره را اعلام کرد.

نوای جنوب:

خلیل رضاییروز گذشته  آخرین وضعیت تایید، رد و عدم احراز صلاحیت های داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار زمان و مکان رسیدگی به شکایات داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده این دوره را اعلام کرد.

خلیل رضایی؛ رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر
* بر اساس تبصره 2 ماده 52 قانون انتخابات، هیات استان و مرکزی نظارت شورای نگهبان موظف است که مراتب تایید و رد صلاحیت و همچنین عدم احراز صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس را با استناد قانونی به فرمانداری های مرکز حوزه های انتخابیه اعلام نماید.
* با توجه به فرصت قانونی 20 روزه برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبین توسط هیات های استانی و مرکزی نظارت بر انتخابات ، این مهلت در ساعت 24 روز 21 دی ماه به پایان می رسد.
* بر اساس شرح وظایف قانونی، هیات های نظارت استان و مرکزی، اسامی افراد تایید، رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت داوطلبین در روز 22 دی ماه به فرمانداری های هر یک از حوزه های انتخابیه اعلام و فرمانداری ها نیز به شکل کتبی و با قید محرمانه به داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می کنند.
*با توجه به این که نظر نهایی و قطعی این دفتر هنوز اعلام نشده ، مطالبی که طی چند روز گذشته و به خصوص امروز در خصوص تایید، رد و یا عدم احراز صلاحیت داوطلبین در برخی گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های خبری دست به دست می شود، صرفا گمانی زنی هایی بوده که به هیچ عنوان مورد تایید رسمی دفتر نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر نمی باشد و تکذیب می شود.
*  از روز یک شنبه 22 دی ماه تا روز پنج شنبه 26 دی ماه نمایندگان هیات نظارت شورای نگهبان استان بوشهر در استانداری بوشهر برای دریافت هر گونه اعتراض و شکایت در خصوص رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت داوطلبین مستقر می شوند.

* شورای نگهبان پس از دریافت شکایات و اعتراضات داوطلبین رد و یا عدم احراز صلاحیت در فرصت اعلام شده ( تا 26 دی ماه )، تا پایان روز 12 بهمن اقدام به بررسی این شکایات کرده و روز 13 بهمن ماه نظر نهایی خود را از طریق مجاری قانونی به اطلاع فرمانداری های حوزه های انتخابیه می رساند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
رد صلاحیت

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار