نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 05 خرداد 1403 - 10:51

نوای جنوب: فرمانده انتظامی فارس از شناسایی و دستگیری اعضای باند سرمایه‌گذاری رمز ارزی و متاورس خبر داد که 60 هزار میلیارد ریال از شهروندان استان های فارس و بوشهر کلاهبرداری کرده بود.

نوای جنوب: فرمانده انتظامی فارس از شناسایی و دستگیری اعضای باند سرمایه‌گذاری رمز ارزی و متاورس خبر داد که 60 هزار میلیارد ریال از شهروندان استان های فارس و بوشهر کلاهبرداری کرده بود.سردار زبیان کرد: در پی شکایت متعدد مبنی بر کلاهبرداری به بهانه سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شکات در اظهارات خود بیان داشتند، چند ماه پیش در فضای مجازی با سایتی با عنوان orbitnetwork.net آشنا و مدیران این سایت خود را یک شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری معرفی کرده که افراد مختلف می‌توانند به صورت دلاری در این شرکت سرمایه‌گذاری و سود دریافت کنند.

فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: این شرکت برای جلب اعتماد قربانیان خود در چند ماه ابتدایی ثبت نام کاربران، سود‌های کلانی به حساب افراد واریز می‌کرده و کاربران برای افزایش سود بیشتر مشتاق به سرمایه گذاری‌های بیشتر می‌شدند.

سردار حبیبی تصریح کرد: این باند کلاهبرداری پس از جلب اعتماد کاربران، به قربانی‌های خود اعلام می‌کنند که جهت سود بیشتر به آنها، سود دلاری ارائه نمی‌دهد و به جای این موضوع یکسری توکن‌ها که در آینده ارزش میلیونی بهم می‌زند واریز می‌نماید که با بررسی کارشناسان پلیس فتا توکن‌های ارائه شده قابلیت نقدینگی در هیچ گونه صرافی را ندارد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: این شرکت پس از مدتی به مشتریان خود اعلام می‌دارد که به جای سود دلاری و ارائه توکن، یکسری زمین در محیط متاورس به آنها تحویل که پس از گذشت چندماه ارزش چند میلیاردی خواهد داشت، در صورتی که با بررسی کارشناسان این زمین‌ها همانند توکن‌های ارائه شده به کاربران هیچ ارزش دلاری و یا ریالی نداشت.

حبیبی با بیان اینکه این باند علاوه بر فارس در استان بوشهر نیز اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده‌اند، گفت: تا کنون بیش از 100 شاکی به پلیس فتا استان فارس مراجعه که با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان فنی، اعضای شرکت تا کنون 60 هزار میلیارد ریال از کاربران خود کلاهبرداری کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس در تکمیل این پرونده ادامه داد: کارشناسان تحقیقات خود را آغاز و پس از 4 ماه کار فنی و تخصصی موفق شدند 11 نفر از اعضای این باند را شناسایی و طی چند عملیات آنها را در شیراز دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه 6 نفر دیگر از اعضای این باند متواری و در کشورهای همسایه مخفی شده‌اند و از طریق پلیس بین‌الملل اعلان وضعیت قرمز شده و در اسرع وقت شناسایی و دستگیر خواهند شد، تصریح کرد: هر 11 نفر متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

حبیبی با بیان اینکه پرونده این باند کلاهبرداری همچنان باز است و کارشناسان پلیس فتا در حال بررسی ابعاد پنهان این پرونده هستند، به شهروندان هشدار داد و گفت: کاربران فضای مجازی هرگز فریب تبلیغات اغوا کننده را نخورند؛ زیرا مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها مبنی بر کسب درآمد بالا از طریق تولید یا خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال و یا خرید زمین در محیط متاورس از کاربران کلاهبرداری می‌کنند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کلاهبرداری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار