نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 26 ارديبهشت 1403 - 12:55

نوای جنوب:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: این استان از سال گذشته تاکنون با هدف عبور موفق از پیک بار مصرف آب در تابستان ۱۳۵ پروژه خرد، متوسط و کلان در حوزه‌های مختلف تامین، انتقال، ذخیره و توزیع اجرایی کرده است.

نوای جنوب:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: این استان از سال گذشته تاکنون با هدف عبور موفق از پیک بار مصرف آب در تابستان ۱۳۵ پروژه خرد، متوسط و کلان در حوزه‌های مختلف تامین، انتقال، ذخیره و توزیع اجرایی کرده است.

 

ابوالحسن عالی در توضیح این خبر اظهار کرد: مجموع پروژه‌های گذر از پیک مصرف آب در تابستان در شهرستان‌های ۱۰گانه استان اجرایی شده که بخشی از آنها به اتمام رسیده و بخشی نیز تا پیش تابستان به سرانجام می‌رسند.

 

وی بیان کرد: از جمله پروژه های یاد شده می‌توان به اصلاح و نوسازی خطوط انتقال خروجی مخزن گناوه، بندر ریگ_ گناوه، مخزن هلیله بندرگناوه ، راه اندازی خط انتقال آب سد تنگ ارم وراه اندازی خط انتقال مجتمع حسین زایری  با هدف افزایش پایداری آب اشاره کرد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: در حوزه توزیع آب همچنین می‌توان به اجرایی شدن پروژه های  نوسازی شبکه توزیع آب شهرهای گناوه، دیلم، آبدان، دیر، بنک شهرستان کنگان، آبپخش دشتستان و روستاهای گلستان و زیارت شهرستان دشتی وروستاهای شهرستان تنگستان اشاره کرد.

 

عالی ادامه داد: با هدف کاهش هدر رفت آب در استان بوشهر همچنین پهنه بندی شبکه آب در بیش از ۱۰ شهر استان، نشت یابی شبکه، نصب فشار سنج های  دیتالاگر در راستای مدیریت بهینه شبکه، شروع جی آی اس  ردی کردن شبکه توزیع و مطالعات سیستم تله متری شهر بوشهر از دیگر پروژه‌های تعریف شده برای عبور موفق از پیک مصرف آب در استان بوشهر است.

 

وی اظهار کرد: با هدف بهبود توزیع آب شبکه نسبت به اصلاح و بازسازی  شبکه توزیع روستای دالکی، چهار روستایی، عامری و اصلاح و نوسازی ۲۹ کیلومتر در سایر روستاهای استان در قالب نهضت جهاد آبرسانی روستایی اقدام شده است.

 

عالی افزود: با هدف پایداری تامین آب شرب در استان اکنون مناقصات نوسازی حدود ۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در شهر شبانکاره و ۷ کیلومتر خط انتقال مجتمع آبرسانی سمعیا در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: نگاه ویژه دولت سیزدهم و بویژه مقام عالی وزارت و استاندار محترم استان به حوزه  آب شرب استان بوشهر در مجموع پروژه‌های خرد، متوسط و کلان قابل توجهی برای استان به ارمغان آورده که اتمام آنها به پایداری قابل توجه خدمات  آبی استان بوشهر کمک شایانی می‌کند.

 

وی گفت: به موازات اقدامات انجام شده انتظار می رود و رعایت مصرف بهینه آب از سوی مشترکان، انتطار می رود استان بوشهر عبوری موفق از پیک بار تابستان داشته باشد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
ابفای استان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار