ابفا2
    شیخ موسی
    رضایی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 16 آذر 1402 - 10:23

نوای جنوب:دکتر جواد حاتمی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آن شرکت در روز چهارشنبه  با حضور در محل استانداری بوشهر، با دکتر محمدی زاده استاندار بوشهر دیدار و گفتگو نمودند. 
نوای جنوب:دکتر جواد حاتمی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آن شرکت در روز چهارشنبه  با حضور در محل استانداری بوشهر، با دکتر محمدی زاده استاندار بوشهر دیدار و گفتگو نمودند.  در این دیدار، ابتدا دکتر حاتمی گزارشی از روند تولید و پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های در دست اجرای مجتمع پتروشیمی بوشهر را به استاندار ارائه نمودند‌. پس از آن دکتر محمدی زاده با تقدیر و  اعلام رضایت از اقدامات و پیشرفت های حاصل شده در دوران پنج ماهه مدیریتی حاتمی که سکان هدایت یکی از  بزرگترین مجتمع های پتروشیمی کشور را عهده دار گردیده است، ابراز امیدواری کردند تا با اتمام عملیات اجرایی فاز دو آن مجتمع، در آینده نزدیک شاهد تکمیل زنجیره تولید و به تبع آن شکوفایی اقتصادی میهن عزیز اسلامیمان باشیم. ایشان همچنین شرکت‌های مستقر در منطقه اقتصادی انرژی پارس را ملزم به رعایت جذب پنجاه درصدی نیروهای بومی دانستند و  پتروشیمی بوشهر را از زمره شرکتهایی که در این خصوص به وظیفه خود جامه عمل پوشانده، معرفی نمودند. دکتر محمدی زاده افزود استخدام نیروهای بومی استان بوشهر در مجموعه های نفت و گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی یک تکلیف برای مدیران است و باید در این مسیر نهایت توان خود را به کار بگیرید.

وی افزود: حداقل جذب نیروهای بومی در این مجموعه ها باید به ۵۰ درصد برسد و کمتر از این میزان به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

استاندار بوشهر خواستار خرید کالاهای مورد نیاز پتروشیمی ها از تولیدکنندگان استان بوشهر شد و خاطر نشان کرد: اکنون ۲۰ درصد خرمای کشور شامل ۴۰ نوع خرما در استان تولید می شود که با توجه به اهمیت غذایی خرما، پیشنهاد می کنم در سبد خرید پتروشیمی ها قرار گیرد.

 

محمدی زاده بیان کرد: ماهی و میگو و مرغ در استان به اندازه کافی تولید می شود و پتروشیمی ها می توانند با خرید تولیدات استان، به اشتغال و تولید استان کمک کنند.

 

وی اضافه کرد: صنایع دستی و سایر تولیدات بومی از قبیل لباس کار، کلاه و کمربند ایمنی و ...در استان تولید می شود که انتظار داریم، پتروشیمی ها و صنایع استان، از این تولیدات خرید کنند.

 

استاندار بوشهر گفت: واحدهای صنعتی استان بخشی از سپرده های خود را در بانک های توسعه ای استان قرار دهند تا به تولیدکنندگان استان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کنند.

 

محمدی زاده در ادامه با انتقاد از خام فروشی محصولات پتروشیمی ابراز داشت: خام فروشی محصولات پتروشیمی به هیچ وجه رضایت بخش نیست و باید با ایجاد صنایع پایین دستی، به ارزش افزوده این صنایع کمک کنیم.

وی اضافه کرد: ایجاد کارخانجات پایین دستی در شهرستان های استان، علاوه بر اینکه از خام فروشی جلوگیری می‌کند، در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی استان بوشهر نیز بسیار موثر است.

 

محمدی زاده افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهور نسبت به جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی تاکید دارند و صنایع پتروشیمی باید در عرصه ایجاد صنایع پایین دستی اهتمام ورزند. دکتر حاتمی و هیات همراه از حمایت و پشتیبانی های استاندار محترم بوشهر تشکر و قدردانی و نتایج این دیدار را بسیار موثر و مثبت در جهت  پیشرفت و توسعه اهداف کلان پتروشیمی بوشهر اعلام نمودند.
کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پتروشیمی بوشهر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار