نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 17 شهريور 1402 - 23:51

نوای جنوب:آیت‌الله دژکام با بیان اینکه امروز عده‌ای نشسته‌اند و تنها کاری که دارند این است که به اسم فقیه مزاحم حرکت انقلابی ملت شوند، گفت: این افراد ظاهرشان مسلمان است اما در اندرون خود با کفار دوست هستند. 

نوای جنوب:دژکام با بیان اینکه کشور ما از نظر اقتصادی در طول یک و نیم قرن گذشته به سمتی رفت که تولید زمین خورد، گفت: از قاجار تا پهلوی نفت را برای خوش گذرانی فروختند، حق مردم و امت مسلمان ایران را خوردند و بردند و تولید را به گونه‌ای زمین زدند که برای مواد اولیه نیازمند خارج شویم.

 آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز در شیراز با اشاره به پیاده‌روی میلیونی و حرکت جهانی اربعین حسینی، بیان کرد: این حرکت، نقش امامت را نشان داد.

او با بیان اینکه عزت و سریلندی مومنان و مسلمانان به امامت است، اضافه کرد: اگر می‌بینیم پس از ٢٥٠ سال، آمریکایی‌ها در غرب آسیا هر روز شکست می‌خورند، به دلیل این است که در کشورهای مسلمان، بویی از امامت استشمام می‌کنند.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این نکته که حفظ مرزهای اسلامی با امامت است، گفت: طی ٢٠٠ سال از هر طرف به ایران حمله شد، تکه‌هایی از آن را جدا کرد، اما پس از انقلاب و جنگ تحمیلی اگرچه ٨ سال همه کشورهای علیه ما بسیج شدند، اما نتوانستند وجبی از خاک را جدا کنند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه بدون امام، همه ما پراکنده خواهیم شد، اظهار کرد: امام، موجب غیظ منافقین است. اما منافقین ولایت‌فقیه را نمی‌پسندند، چرا که موجب سرشکستگی کفار است. امروز تمام کفار علیه نائب امام زمان(ع) در حال تبلیغ است.

امام جمعه شیراز بیان کرد: تا ولایت فقیه هست، دستگاه استکبار به جز سرشکستگی و خواری و عقب نشینی از مواضع خود، چیزی عایدشان نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه منافقین از اینکه ولایت در کشور اسلامی حکمرانی کند، ناراحت هستند، چون سرشان بر گریبان آمریکاست، گفت: آمریکا اگر بازگردد مسلمانان را از عزت به ذلت می‌رساند و ما این اجازه را نخواهیم داد.

آیت‌الله دژکام همچنین با تاکید بر این نکته که استمرار نظام امامت در زمان غیبت کبری همانند زمانی است که ائمه حضور دارند، گفت: اکنون و در زمان غیبت کبری، اطاعت از نائب امام زمان(ع)، فرمانی است که باید انجام شود.

او ادامه داد: امام موسی کاظم (ع) نقل کردند اگر فقیهی پیدا شود که تنها یک نفر از شیعیان را از گمراهی دشمنان حفظ کند، این فرد از هزار عابد که شبانه روز دز حال عبادت خداوند است، مقامش بالاتر است.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه دشمن امروز در فضای مجازی به دنبال گمراهی نوجوانان و جوانان است، گفت: رهبری می‌گوید جهاد تبیین واجب و فوری است، باید فکری کرد. چرا که دشمن در حال ظلم و خیانت است و ضرورت دارد که مراکز حوزه و دلسوزان انقلاب و شیعه، غوغا کنند و اجازه انحراف ندهند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه امروز عده‌ای نشسته‌اند و تنها کاری که دارند این است که به اسم فقیه مزاحم حرکت انقلابی ملت شوند، گفت: این افراد ظاهرشان مسلمان است اما در اندرون خود با کفار دوست هستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: امروز نقش حرکت جهادی اربعین برای اینکه امت اسلامی را در مقابل شر دشمنان بیمه کند، هیچ کسی نمی‌تواند انکار کند.

امام جمعه شیراز همچنین با بیان اینکه کسانی که با پول انگلیس و آمریکا در حال تبلیغ هستند، فقیه نیستند، گفت: دلسوزی علما و تلاش برای هدایت امت اسلامی، واقعیت نقش علما در زمان غیبت است.

آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه شیراز، از راهپیمایان و حاضران در مراسم پیاده‌روی اربعین قدردانی و بیان کرد: این حرکت عظیم با حضور ۴ میلیون نفر از ملت ایران اسلامی برگزار شد. این موجب افتخار است که ۴ میلیون نفر به نمایندگی از ملت بزرگ ایران در عراق حضور یافتند و جاماندگان این حرکت عظیم نیز در همه شهرهای کشور به عزاداری پرداختتد که بسیار ارزشمند بود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس به هفته دولت و دیدار هیئت دولت با رهبرمعظم انقلاب نیز اشاره و اضافه کرد: رهبر انقلاب در این دیدار نکاتی مطرح کردند که همه ما باید به عنوان وظیفه الهی و دینی تلاش کنیم تا محقق شوند.

آیت‌الله دژکام افزود: برخی از دولت‌ها اقداماتی مقطعی به مانند مسکن انجام می‌دهند اما فردا دوباره مشکل باز می‌گردد، ولی برخی دولت‌ها کاری که به صلاح ملت است، انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید: تمجید شگفت انگیز امام جمعه شیراز از دولت: رئیسی یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن ساخته، ۳ هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی را به چرخه تولید بازگردانده است

او با بیان اینکه کشور ما از نظر اقتصادی در طول یک و نیم قرن گذشته به سمتی رفت که تولید زمین خورد، گفت: از قاجار تا پهلوی نفت را برای خوش گذرانی فروختند، حق مردم و امت مسلمان ایران را خوردند و بردند و تولید را به گونه‌ای زمین زدند که برای مواد اولیه نیازمند خارج شویم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه رهبر انقلاب چند سال است که بر مسئله تولید تاکید دارند، گفت: خوشبختانه این حرکت در دولت سیزدهم شروع شده و این مسیر حقی است که رضایت نائب زمان(ع) را به دنبال داشته و امید است استمرار یابد.

آیت‌الله دژکام به قله‌های مدنظر رهبری هم اشاره و تاکید کرد: یکی از اشتباهاتی که ممکن است شیطان برای ما ایجاد کند این است که اهداف انقلاب را تنزل دهیم.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولان را از وظایفی که به عهده دارند منحرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شیراز

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار