رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 14 دي 1399 - 09:09
فرماندار شهرستان دشتستان :

نوای جنوب:فتح اله نوروزی اظهار کرد: از اهتمام جدی حوزه بهداشت بهداشت و درمان و دیگر حوزه ها ، نیروی انتظامی، شهرداریها در راستای اطلاع رسانی شب یلدا صمیمانه سپاسگزاری میکنم .

نوای جنوب:فرماندار دشتستان در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان گفت: رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی وبرگزاری دورهمی های خانوادگی می تواند وضعیت شهرستان را تغییر دهد و ما را دچار بحران کند.
فتح اله نوروزی افزود: تمام تصمیم گیرها و مدیریت  بیماری کرونا باید به سمتی پیش رود که نتیجه آن بهبود شرایط در حوزه شهرستان دشتستان باشد و این کار با همراهی و همکاری نهادهای مردمی ، ادرات ، بانکها و حوزه بهداشت و درمان امکان پذیر نمی باشد .
فرماندار دشتستان ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت ردار سپاه اسلام شهید  حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از آذر ماه با همکاری بسیج و سپاه شهرستان  با شبکه بهداشت و درمان در حال اجرا می باشد و تمام اقدامات ما در راستای هرچه عملیاتی شدن این طرح در شهرستان باید انجام گیرد .
فتح اله نوروزی اظهار کرد: از اهتمام جدی حوزه بهداشت بهداشت و درمان و دیگر حوزه ها ، نیروی انتظامی، شهرداریها در راستای اطلاع رسانی شب یلدا صمیمانه سپاسگزاری میکنم .
نوروزی با بیان اینکه وضعیت  کنونی را نباید ملاک قرار دهیم و این  دسته بندی ها (رنگبندی )  شکننده می باشد و اگر بخواهیم  شرایط کنونی (وضعیت زرد)  حفظ کنیم ، همه نهادها و ادرات  و همچنین بخشداران  با محوریت دبیرخانه شبکه بهداشت و درمان  درراستای جلوگیری از عادی سازی و عادی انگاری شرایط تبلیغ و اطلاع رسانی  نمایند و هر زمان نتیجه مطلوبی در بحث کرونا  داشته ایم فقط با همدلی مردم و سازمانها به دست آمده است.
وی تاکید کرد : رعایت مجدد و قوی تر پروتکلهای بهداشتی در سطح شهرستان از فرمانداری ، ادارات، بانکها و اصناف با جدیت هرچه تمام تر دنبال شود و اداراتی که مصوبات را به خوبی رعایت کرده اند، برای تشویق به مردم معرفی شوند.
فرماندار دشتستان تصریح کرد : با توجه به اینکه نیمی از بستریهای کرونایی در کل کشور مربوط به دورهمی های خانواگی می باشد ، گفت: باید اطلاع رسانی وسعیتری در خصوص خطرات دورهمی های خانوادگی در شیوع کرونا  توسط شبکه بهداشت و درمان ، شهرداریها و بخشداران مناطق مختلف شهرستان انجام گیرد و از خانواده ها خواست که محدودیتهای تردد در مرکز شهرستان ( 9 شب تا 4 صبح)  را جدی بگیرند و از برگزاری هرگونه دورهمی در فضاهای بسته خودداری نمایند.
فتح اله نوروزی اظهار کرد: اتاق اصناف و صنعت و معدن و تجارت  باید وضعیت بازار روز و اصناف را با مدیریت بهتری رصد نمایند و با نظارت فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان همانند اول آذر ماه  با مسئولین اتحادیه ها و بازرسان اتاق اصناف و صنعت و معدن برنامه ریزی قوی تری برای گشتهای مشترک انجام دهد تا بتوانیم از عادی سازی و ساده انگاری ها  بخصوص در اصناف پیشگیری نماییم  و نگذاریم که وضعیت شهرستان تغییر کند زیرا اولین قشری که از این تغییر وضعیت (نارنجی یا قرمز)  آسیب می بیند ، اصناف می باشند.
نوروزی  با تاکید بر اینکه پروتکلهای بهداشتی در ایام فاطمیه  باید در مساجد و حسینه ها باید مانند ایام ماه محرم و صفر رعایت شود  گفت:  از سخنرانان غیر بومی در این شبها که می تواند باعث تجمع بیشتری شود ، استفاده ننماییم  و  حفظ فاصله  گذاری اجتماعی (فیزیکی) ، استفاده از ماسک، تهویه مناسب و  محدودیت زمان برگزاری مراسمها باید مورد توجه قرار گیرد و سازمان تبلیغات اسلامی  شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان بر این موارد نظارت جدی داشته باشند .
وی بیان کرد: در این شرایط کنونی ، حق برپایی هیچ  نمایشگاهی  تا اطلاع ثانوی  در سطح شهرستان  وجود ندارد و از بخشداران، شهرداران و همچنین نهادهای مردم نهاد خواست که هیچ نامه ای در این خصوص به فرمانداری ارسال ننمایند.
 فرماندار دشتستان همچنین گفت: مراسم شهید حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه باید با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی و با محدودیت زمانی  و با نظارت شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شود.
فتح اله  نوروزی اظهار کرد: رعایت پروتکلهای بهداشتی باید در تمامی بخشها با همکاری و همراهی مراکز خدمات جامع سلامت ، شهرداریها  بخشداران انجام گیرد و در این خصوص اطلاع رسانی و نظارتهای بخشداران و بازرسان بهداشتی نقش موثری در کنترل و پیشگری و همچنین مدیریت  این بیماری دارد.
نوروزی خاطر نشان کرد: تشدید نظارتها  بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در ترمینالها بصورت جدی تر دنبال شود و یکی از مصوبات مهم ما در ستاد مقابله با کرونا می باشد.
فرماندار دشتستان  گفت: صدور مجوز درمان برای خروج از شهرستان توسط فرمانداری ادامه دارد و از مردم خواست که قبل از خروج از شهرستان برای پیشگیری از مشکلات احتمالی (جریمه خودرو) برای گرفتن برگه تردد اقدام نمایند.
در حوزه استان ، با کمک خداوند و همراهی مردم و نهادها  پیک سوم را تجربه نکردیم و اگر ساده انگاری کنیم قطعا می توانیم  پیک چهارم را خدای ناکرده تجربه کنیم .
نوروزی  تصریح کرد: در طرح شهید سلیمانی ،یکی از اقدامات مهم آن ، گرفتن تست کرونا از اطرافیان بیماران کرونایی می باشد و در این راستا در صورت عدم همکاری خانواده ها باید دادستانی ونیروی انتظامی همکاری لازم با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند  و باتوجه به آمارهای روزانه شبکه بهداشت و درمان  ، روند شیوع کرونا نسبت به هفته های گذشته روند افزایشی است و ما باید با استفاده از تمامی ظرفیتهای شهرستان تمام تلاش خود را برای کنترل این بیماری انجام دهیم.
وی گفت: بازدید از پارک منابع توسط شبکه بهداشت و درمان و سازمان منابع طبیعی باید انجام شود و نتیجه بازدید  در اسرع وقت به فرمانداری ارسال گردد و بر اساس نتایج به دست آمده در خصوص یا بسته بودن این مکان تفریحی تصمیم گیری صحیحی گرفته شود تا  بتوانیم به کنترل و مدیریت کرونا کمک کرده باشیم .
فتح اله نوروزی تاکید کرد: آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت سامانه شاد در خصوص پرهیز از دورهمی های خانوادگی و ساده انگاری کرونا  به والدین اطلاع رسانی نماید و تمامی آزمونهای مدارس به غیر از پایه دوازدهم باید به صورت مجازی برگزار گردد.
فرماندار شهرستان دشتستان از رسانه ها و روابط عمومی های تمامی نهادها خواست  که با جدیت  در خصوص بیماری کرونا اطلاع رسانی نمایند و گفت : باید یادآوری نمایم که موضوع کرونا تمام نشده است و باید تمامی برنامه ریزها، پیگیریها ، نظارتها باید به گونه ای انجام شود که  به وضعیتی نرسیم  که دوباره اصناف متضرر و منابع مالی و انسانی زیادی درگیر این بیماری شوند.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار