رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 03 آذر 1401 - 08:58

نوای جنوب:مدیرگمرک دیر از صادرات بیش از ۱۳۹ هزار تن کالا به ارزش بالغ بر ۵۲ میلیون دلار از این گمرک به کشور قطر در ۸ ماه امسال خبر داد.

نوای جنوب:بندر دیر به واسطه موقعیت مکانی در بین بنادر ایرانی حوزه خلیج فارس  از کمترین فاصله تا کشور قطر برخوردار است.

جام جهانی فوتبال در کشور قطر زمینه افزایش فعالیت‌های تجاری را در استان بوشهر به سبب نزدیکی با این کشور بیشتر کرده، به‌گونه‌ای که آمار‌ها نشان می‌دهد نیمی از صادرات ایران و ۸۰ درصد صادرات استان بوشهر به قطر از دیر انجام می‌شود.

مدیر گمرک دیر می‌گوید: گمرک این بندر به عنوان گمرک معین حوزه نظارت گمرکات کشور و استان برای کالا‌های صادراتی به قطر انتخاب شده و از چند ماه پیش به دلیل میزبانی این کشور از جام جهانی فوتبال، میزان صادرات از دیر هم چندین برابر شده است.

به گفته فضل‌اله احمدی روزانه ده‌ها کشتی و لنج باری از بندر دیر به بندرالرویس قطر در فاصله ۱۶۰ کیلومتری تردد می‌کنند که بیشتر بارشان محصولاتی مانند میوه و تره بار، موادغذایی و خودرو است.

وی عنوان کرد: در گمرک دیر برای امنیت و افزایش ضریب اطمینان یک دستگاه ایکس ری (سیستم تصویربرداری پرسرعت) برای ناوگان سنگین حمل و نقل نصب شده و از دو قلاده سگ هم برای بازرسی استفاده می‌شود.

مدیر گمرک دیر میزان صادرات از گمرک دیر به کشور قطر در ۸ ماه امسال را ۱۳۹ هزارتن به ارزش ۵۲ میلیون و ۵۳۶ هزاردلار عنوان کرد.

وی در مورد تمایل تجار ترکیه برای استفاده از ظرفیت‌های موجود صادراتی در دیر هم گفت: تجار و بازرگانان کشور ترکیه به دلیل سرعت بالای صادرات در دیر  تمایل دارند خودروهایشان را از این بندر به قطر بفرستند.

به گفته احمدی برای جام جهانی فوتبال نزدیک به ۵۰۰ دستگاه خودرو شامل ون، سواری، مینی‌بوس و اتوبوس از ترکیه ترانزیت و از طریق دیر به قطر ارسال شده است.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاران قطری با توجه به ظرفیت‌های مناسب صادراتی آمادگی دارند انبار‌هایی را در بندرالرویس بسازند تا کالا‌هایی که از دیر می‌روند ذخیره و درحوزه خلیج فارس توزیع شوند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دیر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار