رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 10 شهريور 1401 - 16:56

نوای جنوب:میدان شهرداری رشت به سبک پلازا‌های اروپای شرقی‏‏، مرکز گردهم‌آیی مردم و گردشگران است؛ بنا‌های زیبای این میدان، اما قدمتی به اندازه اواخر دوران قاجار دارند و به ثبت ملی رسیده‌اند.

نوای جنوب:میدان شهرداری رشت به سبک پلازا‌های اروپای شرقی‏‏، مرکز گردهم‌آیی مردم و گردشگران است؛ بنا‌های زیبای این میدان، اما قدمتی به اندازه اواخر دوران قاجار دارند و به ثبت ملی رسیده‌اند، با این حال تعداد کمی از صاحبان عکس‌های یادگاری در این میدان، از تاریخ آن خبر دارند.

میدان شهرداری

بر اساس خبر درج شده در روزنامه قدیمی این شهر -روزنامه پرورش- سال ۱۳۰۵ بود که بلدیه یا شهرداری رشت به ساختمانی زیبا که با الهام از معماری نئوکلاسیک اروپا ساخته شده منتقل شد. برخی معماران نیز بنا‌های میدان شهرداری رشت را متاثر از سبک‌های روسی، به خصوص شهر سنت پیترزبورگ می‌دانند.

میدان شهرداری

عکس قدیمی میدان شهرداری رشت

زلزله مهیب و ویرانگر گیلان در سال ۱۳۶۹ به این ساختمان آسیب زد، اما چندی بعد، به صورت سابق بازسازی شد. این میدان همچنان و با گذشت نزدیک به ۱۰۰ سال میزبان شهرداری رشت است و با مجموعه برج ساعت، موزه پست و ساختمان قدیمی هتل ایران توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

میدان شهرداری

نمایی از میدان قدیمی رشتکانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
میدان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار