رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 25 مرداد 1401 - 12:47

نوای جنوب:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: طرح کشوری ورزش های خیابانی در شهرستان گناوه اجرایی می شود.

نوای جنوب:طرح ورزش‌های خیابانی در گناوه اجرا می شود .

 

🔸️معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: طرح کشوری ورزش های خیابانی در شهرستان گناوه اجرایی می شود.

 

◽به گزارش روابط عمومی فرمانداری  ، محمد اسدی در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی طرح ورزش‌های خیابانی شهرستان گناوه با تاکید بر اهمیت ورزش در سلامت روح و جسم افراد جامعه اظهار داشت: ورزش کردن در شادابی جامعه، سلامت روح و جسم انسان تأثیر زیادی دارد.

◽معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه با اشاره به تفاوت فرد ورزشکار با غیر ورزشکار گفت: بهبود سلامت جسمانی، تقویت ارتباطات اجتماعی و مردمی، عمومی سازی فضای ورزش از مهمترین فواید ورزش برای افرادی که ورزش می‌کنند، است.

◽وی گفت: به منظور سالم سازی فضای عمومی جامعه تصمیم گیری بر اجرای طرح کشوری ورزش‌های خیابانی گرفته شده است که این طرح در شهرستان گناوه نیز اجرا می‌شود.

◽وی تصریح کرد: در اجرای طرح کشوری ورزش‌های خیابانی، دسته‌ها و هیئت‌های ورزشی دارای تخصص و مهارت باشند و مشارکت کنند و به عنوان مربی در کنار مردم قرار بگیرند و برای سالم سازی فضای عمومی جامعه و تشویق مردم به این سمت تلاش کنند.

◽وی پیرامون اهداف این طرح گفت: کاهش استرس و کم تحرکی، پیشگیری از بیماری‌های شایع و غیر واگیر، ایجاد و ارتقای دسترسی و فرصت برای مشارکت ساکنان محلات، نهادینه کردن فرهنگ ورزش، افزایش امید به زندگی، تشویق و ترغیب مردم به ورزش و آشنایی با رشته‌های متنوع ورزشی از اهداف مهم این طرح کشوری است.

 

◽رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه در این نشست اظهار داشت: برنامه طرح کشوری ورزش‌های خیابانی بر اساس دستورالعمل ابلاغی در این شهرستان با همکاری هیأت‌های ورزشی از ماه جاری راه اندازی خواهد شد.

◽رحمان عمادی افزود: در اجرای این طرح همه اعضای این شورای و دست اندر کاران، هیئت‌های ورزشی و ورزش کاران همکاری خواهند کرد تا بتوان این طرح را به نحو شایسته در شهرستان اجرایی کرد.

◽وی گفت: اجرای طرح ارتقای سطح سلامت، ایجاد نشاط و شور اجتماعی کاهش استرس‌ها، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با بیماری‌ها مؤثر است و فواید بسیار خوبی در سلامت جامعه دارد.

◽وی یادآور شد: حضور حداکثری همه افراد به خصوص افرادی که ورزش نمی‌کنند در این طرح دیده شده تا بتوان همه افراد را به سمت ورزش تشویق کرد.

◽وی ادامه داد: این طرح دارای ۳ فرآیند قبل از اجرا، حین اجرا و بعد از اجرا است که تلاش می‌کنیم این فرایند ها را با همکاری و مشارکت مجموعه دست اندر کاران این طرح اجرا کنیم.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار