رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 مرداد 1401 - 00:25

نوای جنوب:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون شناور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در بندر بوشهر تردد می‌کند گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و افزایش عمق کانال دسترسی و اسکله زمینه تردد شناور ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می‌شود.

نوای جنوب:محمد شکیبی نسب ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر را 7.5 میلیون تن در سال دانست و اظهار داشت: برای توسعه زیرساخت‌های بندر بوشهر به سبب محدودیت محیط آن، مجتمع بندری نگین در نزدیکی آن طراحی و زیرساخت‌ها و اسکله‌های مختلف اجرایی شد.

وی با بیان اینکه مساحت بندر بوشهر 57 هکتار است خاطر نشان کرد: به‌واسطه واقع شدن در محیط شهری و عدم امکان توسعه محیط فعلی، طرح توسعه بندر در مجتمع بندری نگین طراحی و اجرا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به پروژه‌های جاده دسترسی و تاسیسات زیربنایی در مجتمع بندری نگین پرداخت و تصریح کرد: جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر از روند اجرایی مطلوبی برخوردار است و اکنون دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی و پل آن نیز از 26 درصد پیشرفت برخوردار است.

شکیبی نسب پیشرفت فیزیکی تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر را 86 درصد دانست و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی جاده دسترسی مجتمع بندری نگین در 2 باند تا پایان خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی نقش مهم مجتمع بندری نگین بوشهر در  جهش فعالیت اقتصادی و اشتغال را مهم دانست و خاطر نشان کرد: با تکمیل این مجتمع ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر به 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به رونق بندر بوشهر و تردد کشتی‌های تجاری پهن پیکر افزود: اکنون کشتی‌های تجاری تا ظرفیت 30 هزار تن در بندر بوشهر تردد می‌کند که با برنامه‌ریزی انجام شده با افزایش عمق کانال دسترسی و اسکله این بندر زمینه تردد کشتی‌های 50 هزار تنی فراهم می‌شود که رونق این بندر را دو چندان می‌کند.

شکیبی نسب، مجتمع بندری نگین بوشهر را فراهم کردن رونق اقتصادی و اشتغال در استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: با اجرا طرح‌های زیربنایی و افزایش عمق بندر بوشهر انتظار می‌رود در آینده نزدیک اسکله‌های بندر بوشهر برای پذیرش شناورها با ظرفیت 50 هزار تن فراهم شود.

وی از صدور مجوز مطالعه و احداث اسکله نفتی در مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد و گفت: با موافقت سازمان بنادر و دریانوردی اسکله نفتی در مجتمع بندری نگین بوشهر به‌عنوان یک پیش نیاز مهم برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی احداث می‌شود که در این راستا مجوز مطالعه آن صادر شده است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
بنادر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار