رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 13 مرداد 1401 - 16:36
روز پنجشنبه:

نوای جنوب:استاندار بوشهر گفت: تا هفته دولت یک‌هزار قطعه زمین در شهرهای استان برای ساخت واحد مسکونی در اختیار جوانان این استان قرار می‌گیرد.

نوای جنوب:احمد محمدی‌زاده در نشست شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت ایام ماه محرم و قیام سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام اظهار داشت: امام راحل با تاسی از عاشورا که خون بر شمشیر همیشه پیروز است نهضت جهانی انقلاب اسلامی را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل در نهضت انقلاب اسلامی به کثرت دشمنان توجه نکرد گفت: اگر آن زمان این سوال مطرح می‌شد که یک روحانی می‌تواند در برابر تمام قدرت‌های جهانی بایستد و انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و یک حاکمیت مردمی و دینی را برقرار کند اندکی از افراد این مهم را مورد پذیرش قرار می‌دادند و امام راحل در این شرایط، انقلاب اسلامی را بر اساس قیام عاشورا پایه‌گذاری کردند و آن را به پیروزی رساندند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری هیچگاه در محاسبات خودشان کثرت دشمن در برابر کم بودن نیروهای خودی را مبنای تصمیم قرار ندادند و درحالی که همیشه در برابر کثرت دشمن به پیروزی رسیدیم، این برگرفته از درس‌هایی بود که امام راحل و رهبر معظم انقلاب از عاشورا به دست آوردند.

محمدی‌زاده راهپیمایی جهانی اربعین حسینی را دستاورد انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: در این راستا شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم در ایران و منطقه مقاومت، آن را پایه‌گذار آن بودند.

وی از واگذاری زمین در شهرها به جوانان خبر داد و بیان کرد: تا آغاز هفته دولت یک‌هزار قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی در شهرها در اختیار جوانان این استان قرار می‌گیرد.

محمدی زاده اضافه کرد: این طرح که از مدت‌ها پیش هدف‌گذاری و برنامه ریزی شده بود از امروز در بندر ریگ با انعقاد قرارداد واگذاری این زمین ها آغاز شد.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر حداقل قیمت یک متر مربع زمین در شهرستان‌های استان بوشهر ۲ میلیون تومان است که با واگذاری ۲۰۰ متر زمین ۴۰۰ میلیون تومان به جوانان برای احداث مسکن کمک می‌شود و می‌توانند ۲۰ سال بعد اقدام به کوبیدن و احداث واحدهای آپارتمانی برای تامین مسکن فرزندان خود کنند.

استاندار بوشهر افزود: دستگاه‌های صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جهاد کشاورزی هر چه سریعتر زمین‌هایی که برای انجام پروژه‌های مختلف به بخش خصوصی واگذار شده اما با گذشت مهلت اقدامی در آن صورت نگرفته را شناسایی و تعیین تکلیف کنند.

محمدی‌زاده به عنوان یکی دیگر از مصوبه‌های این نشست تاکید کرد: روند حرکت و استقرار جمعیت شهرستان دشتی به سمت نوار ساحلی باید با ساخت مسکن، واگذاری زمین و دیگر امکانات اجرایی شود و مجموعه پارس شمالی که در این منطقه قرار دارد نیز وارد مدار می‌شود و نقش موثر در صنعت و اشتغال این منطقه خواهد داشت.

وی ادامه داد: فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر موظف هستند رتبه ملی خود را در مقایسه‌های کشوری نسبت به سال ۱۴۰۰ یک پله ارتقا دهند و برای رسیدن به این مهم برنامه‌ریزی شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از اعتبارات در وزارتخانه‌ها تمرکز یافته است، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان برای جذب این اقدامات به صورت جدی اقدام کنند و هر مدیر در هفته یک بار برای رایزنی در این زمینه به تهران سفر کند.

محمدی‌زاده اضافه کرد: همچنین مدیران برای استفاده از ظرفیت اعتبارات ملی، مدیر سازمان، وزیر یا مسئول کشوری دستگاه خود را به استان دعوت کنند تا برای تامین اعتبار پروژه‌ها بررسی و رایزنی صورت گیرد.

وی با اشاره به ضعف‌های زیرساختی اداره کل انتقال خون استان بوشهر، تاکید کرد: اعتبار لازم برای راه‌اندازی مجدد آزمایشگاه غربالگری این مرکز باید در تعامل با رئیس برنامه و بودجه استان بوشهر و سازمان انتقال خون کشور اقدام شود.

استاندار بوشهر گفت: اداره کل انتقال خون به هر میزان که موفق شد برای رفع نیازهای زیرساختی خود از اعتبارات ملی جذب کند به همان میزان نیز از اعتبار استانی به آن تعلق می‌گیرد.

محمدی‌زاده الحاق اراضی به شهرک‌های صنعتی جم، بوشهر ۲ و برازجان را تا هفته دولت خواستار شد و گفت: اقدامات لازم برای اجرایی شدن شهرک صنعتی عسلویه تا مهر ماه پیش رو انجام شود.

وی افزود: برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی دلوار، دیلم و تنگستان از محل مسئولیت‌های اجتماعی صنایع تامین می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اقدام ارزشمند سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ایجاد مجموعه پرورش ماهی در قفس در بندر رستمی این استان پیشنهاد کرد: با توجه به ظرفیت غنی استان بوشهر، در هر یک از شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر حداقل یک واحد پرورش ماهی در قفس اجرایی شود.

استاندار بوشهر مصوب کرد: اتاق بازرگانی استان بوشهر باید برنامه ریزی کند تا در نیمه دوم امسال 10 نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بوشهر برای رفع نیازهای مردم این استان برگزار کند و در شهریورماه امسال و پیش از بازگشایی مدارس نیز نمایشگاه پوشاک عفاف و حجاب، کیف و کفش در همه شهرستان‌های این استان برپا شود.

وی استقرار صنایع آلاینده در محدوده شهر بوشهر را از زخم‌های کهنه‌ای دانست که باید التیام یابد و تاکید کرد: اقدامات لازم مانند واگذاری زمین برای انتقال این واحدها باید تا آبان ماه سال جاری به انجام برسد.

محمدی‌زاده در ادامه با اشاره به فعالیت سامانه بارشی مونسون در هفته گذشته، گفت: ایجاد دیواره حفاظتی در حاشیه رودخانه‌های شهرستان دشتستان ضروری است زیرا مردم این شهرستان تاکنون بارها از این محل در حوادث سیل متضرر شده‌اند.

استاندار بوشهر بر تفویض برخی از اختیارات مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به مدیران شهرستانی تاکید کرد و افزود: مدیران در این زمینه خساست نشان ندهند و برای انجام بهتر امور در مواردی که امکان آن وجود دارد اختیارات خود را به مدیران در سطح شهرستان‌ها منتقل کنند.

وی مصوب کرد: در ادامه ابلاغیه‌ای صادر می‌شود که در قالب آن تفویض اختیارات مدیران کل به تفکیک دستگاه‌های اجرایی و ردیف اختیارات به تفکیک مشخص شده باشد.

محمدی‌زاده با تاکید بر برنامه‌ریزی مدیران برای جانشین‌پروری، بیان کرد: مدیران این مهم را در نظر داشته باشند و مدیرکل بازرسی استانداری نیز به طور جدی از دستگاه‌ها پیگیری و مطالبه کند.

استاندار بوشهر گفت: اشتغال حدود ۳۰ فرزند رزمنده جاوید‌الاثر دفاع مقدس را تا مهر ماه پیش رو تعیین تکلیف شود تا فرزندان این ایثارگران جذب یکی از وزارتخانه‌ها شوند.

وی ادامه داد: فرمانداری‌ها فضای آمفی تئاتر و دیگر ظرفیت‌های مکانی خود را برای برگزاری شایسته بزرگداشت رزمندگان مفقودالاثر استان بوشهر در چهارشنبه آینده در اختیار بگذارند چرا که استفاده جامعه ایثارگری از این امکانات موجب افتخار است.

محمدی‌زاده با بیان اینکه همه دستگاه‌ها به حضور مردم و نیروهای خود در پیاده‌روی اربعین و موکب‌های استان بوشهر کمک و هر یک از مدیران و معاونان دستگاه‌ها که قصد شرکت در این پیاده روی را دارند برای انجام این سفر معنوی برنامه ریزی کنند و نگران انجام نشدن کارها نباشند زیرا این سفر برکت‌های بسیاری به دنبال دارد.
کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
احمد محمدی زاده

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار