رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 11 مرداد 1401 - 12:40
در همایش مهارتها:

نوای جنوب:استاندار بوشهر از پرداخت 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خانگی، اشتغال خرد و روستایی خبر داد و از آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خواست برنامه مهارت‌آموزی هدفمند برای اشتغال جوانان بر اساس ظرفیت‌ها تنظیم و اجرا شود

نوای جنوب:استاندار بوشهر از پرداخت 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خانگی، اشتغال خرد و روستایی خبر داد و از آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خواست برنامه مهارت‌آموزی هدفمند برای اشتغال جوانان بر اساس ظرفیت‌ها تنظیم و اجرا شود.

دکتر احمد محمدی‌زاده در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با قدردانی از تلاش نقش آفرینی این مجموعه، استادان و مربیان در حوزه اشتغال و مهارت‌آموزی اظهار داشت: حل مشکلات اشتغال‌زایی و بیکاری در اولویت قرار دارد.

وی کارآفرینی و ایجاد اشتغال بر اساس ظرفیت‌های عمرانی، تولیدی و سرمایه‌گذاری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اکنون طرح‌های مهم عمرانی، تولیدی، خدماتی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان بوشهر در حال اجرا است که مهارت‌آموزی بر اساس این ظرفیت‌ها مهم است.

استاندار بوشهر از ساخت 18 مجتمع پتروشیمی در استان خبر داد و تصریح کرد: این مجتمع‌ها که در آینده نزدیک وارد مدار بهره‌برداری می‌شود نیاز به نیروی متخصص و ماهر بر اساس مزیت‌ها آن است و این درحالی است که 22 واحد پتروشیمی دیگر در مدار تولید و بهره‌برداری قرار دارد.

محمدی‌زاده ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: این طرح مهم از ظرفیت‌های عرصه سرمایه‌گذاری، عمرانی، تولیدی و اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.

وی از آغاز ساخت 10 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تا 2 هفته دیگر عملیات ساخت 2 هزار و 500 واحد مسکونی دیگر در دشتستان آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر واگذاری زمین در شهرهای کوچک برای ساخت مسکن را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در ساخت 10 هزار واحد مسکونی در استان بوشهر بیش از شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز این طرح‌ها از مزیت‌های آن محسوب می‌شود.

محمدی‌زاده با اشاره به تخصیص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خانگی، اشتغال خرد و روستایی تصریح کرد: این میزان وام حداقل به 10 هزار نفر پرداخت می‌شود که مهارت‌آموزی جامعه هدف یاد شده یک ضرورت است.

وی افزوده شدن اراضی به شهرک‌های صنعتی و ایجاد 10 ناحیه صنعتی روستایی دیگر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: اکنون در استان بوشهر طرح‌های مهمی در حوزه کشاورزی، آبزیپروری، پرورش ماهی در دریا و ساحل و پرورش میگو در حال اجرا است.

استاندار بوشهر کشت درخت در سواحل و بیابان‌های استان را یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و افزود: 12 مجتمع رفاهی بین جاده‌ای در حال ساخت است که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود و واحدهای خدماتی با حمایت دولت در حال راه‌اندازی است که این طرح‌ها اشتغال‌زایی بالایی دارند.

محمدی‌زاده از اجرا ساخت سد باهوش تنگستان در هفته دولت خبر داد و بیان کرد: در نیمه دوم امسال عملیات اجرایی سد دهرود آغاز می‌شود.

وی هدف‌گذاری اشتغال‌زایی امسال را یادآور شد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی امسال 30 هزار فرصت شغلی در استان بوشهر فراهم می‌شود و سهم هر دستگاه برای ایجاد اشتغال تعیین و ابلاغ شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در استان بوشهر در اولویت قرار دارد تأکید کرد: بر اساس ظرفیت‌های یاد شده امسال تحول مهمی در ایجاد اشتغال در استان بوشهر ایجاد می‌شود که نیاز به توسعه مهارت‌آموزی در بین جوانان و متقاضیان اشتغال است.

محمدی‌زاده باتأکید بر ایجاد کارگروه تدوین مقررات سلبی و ایجابی برای اشتغال نیروهای بومی استان در رشته‌های مختلف از آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خواست برنامه مهارت‌آموزی هدفمند برای اشتغال جوانان بر اساس ظرفیت‌ها تنظیم و اجرا شود.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
احمد محمدی زاده

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار