رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 09 تير 1401 - 20:12

نوای جنوب:محله والفجر برازجان با مشکلات و کمبودهای فراوانی روبرو است که این مسائل با حضور مردم و اعضای شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

نوای جنوب:در این نشست مسائلی همچون محدوده شهری محله والفجر، لایروبی و خالی کردن دره‌های فصلی محله، مشکل نوسانات برق، شفافیت شورای شهر، سایت شهرداری، ایجاد مجتمع فرهنگی، بودجه فرهنگی برای مناطق کم برخوردار و ایجاد مرکز بهداشت در محله والفجر مطرح شد.

حجت‌الاسلام رضا بحرانی خادمی دبیر پویش ۴۸-۴۸ اظهار داشت: طبق خطبه ۲۱۶ امیرالمؤمنین (ع) در نهج‌البلاغه، مردم و مسئولین نسبت به یکدیگر حقوقی دارند. مسئولین باید نسبت به مردم صادق و خدمتگزار باشند و در مقابل، مردم نیز باید با انتقادات و پیشنهادات خود، مسئولین را همراهی کنند.

وی افزود: ارائه انتقادات و پیشنهادات مردمی باید طبق اصولی باشد و بیان این اصول مطالبه گری رسالت پویش ۴۸-۴۸ است که به مردم شیوه‌ی صحیح انتقاد و مطالبه گری از مسئولین را آموزش دهد.

وی ادامه داد: مراقب باشیم در مسیر مطالبه گری و عدالت‌خواهی مرتکب گناهانی همچون تهمت، دروغ و ظلم نشویم. نصیحت کردن و نقد مسئول در ابتدا باید به‌صورت خصوصی باشد اگر رعایت نکرد و به مسیر اشتباه خود ادامه داد به صورت علنی و در عموم می‌توانید آن مسئول را نقد کنید.

حجت‌الاسلام بحرانی خادمی افزود: مسئولین باید بدانند که انتقادات مردمی نه‌تنها تهدید نیست بلکه سرمایه است و باید از این سرمایه‌ها استفاده کرد و بهره برد. در مقابل، مردم نیز باید متوجه این مسئله باشند که انتقاد درواقع همان امربه‌معروف و نهی از منکر است که نباید همراه با توهین باشد. کسی که به نماینده مردم توهین کند در واقع به مردم توهین کرده است.بهزادی امام جماعت مسجد محله به عنوان نماینده محله والفجر در این نشست گفت: طبق جلسه‌ای که بنده و امام جمعه برازجان با ستوده معاونت عمرانی استانداری داشتیم، برنامه‌هایی در آنجا تدوین شد و آقای ستوده قول‌هایی دادند که قرار شد که در پایان سال ۱۴۰۱ این محله جز محدوده شهری قرار بگیرد و تا آخر بلوار محدوده شهری ادامه پیدا کند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح امام جمعه برازجان گفت: محله والفجر جز محلات کم برخوردار است. از سوی دیگر محدوده شهر در این محله مشخص نیست. شهر یا روستا بودن این محله را مشخص کنید. اگر شهر است باید خدمات شهرداری و اگر روستاست باید خدمات دهیاری را دریافت نماید. سیدحسن پیام از اهالی محله والفجر به اعضای شورا گفت: در خصوص پروژه تعریض پل ورودی شهر برازجان از سمت محله والفجر (پل دره آردو) آیا هزینه این پروژه قرار است از بودجه عمومی شهر باشد یا اینکه از بودجه تخصیص یافته به محله والفجر؟

وی افزود: درخواست دوم اینکه چندسال پیش در محله والفجر نانوایی داشتیم و مردم محله از این نانوایی نان خود را تأمین می‌کردند ولی متأسفانه چندسالی است که تعطیل شده و به جای آن نانوایی دیگری در محله پردیس و در سمت دیگر جاده ورودی به برازجان افتتاح شده که به دلیل خطر عبور از این جاده و احتمال تصادف عابرین، شرایط دسترسی مردم محله والفجر را به این نانوایی دشوار کرده است. از اعضای شورای شهر تقاضا داریم که مشکل نانوایی محله والفجر را حل کنند.

این شهروند خاطرنشان کرد: مشکل دیگر محله آب شرب محله است. متأسفانه به دلیل اینکه خانه‌های غیرمجاز به صورت غیرقانونی از شاه لوله آب شرب محله والفجر انشعاب گرفته‌اند، آب شرب محله را با مشکل مواجه کرده اند. همچنین استقرار کلانتری برای تأمین امنیت محله بسیار ضروری است به طوری که متأسفانه نبود امنیت کافی، مشکلاتی را برای اهالی محله بوجود آورده است.وحید عنایت‌خواه از اهالی محله والفجر و یکی از معلمین مدارس این شهر است خطاب به اعضای شورا گفت: متأسفانه نبود مدرسه در محله والفجر، خانواده‌ها را در زمینه تربیت و آموزش فرزندانشان با مشکل جدی مواجه کرده است به طوری که دانش آموزان این محله در دوران تحصیل محرومیت‌های جدی آموزشی را متحمل شده و حتی در آینده‌ی شغلی آنها مؤثر بوده تا جایی که مانع رشد تحصیلی و تربیتی و شغلی آنها شده است.

مهدی بهبهانی دیگر عضو شورا در مورد ایجاد مدرسه برای محله والفجر عنوان نمودند چون این امر در حیطه وظایف شورا نیست فقط می‌توانیم پیگیر این مسئله باشیم و با آموزش و پرورش مکاتبه کنیم.

بودجه فرهنگی محله والفجر

وحید عنایت‌خواه از اهالی محله والفجر گفت: سوال دیگر بنده از اعضای شورای شهر این است که اعلام بفرمایند بودجه فرهنگی محله والفجر چقدر بوده و چه نهاد یا شخصی متولی اجرایی کردن این بودجه در زمینه فرهنگی در این محله است.

ارسطو قایدی رئیس شورای شهر اظهار کرد: هر کار فرهنگی که در شهر مشاهده می‌کنید ردپای آقای بهبهانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر را می‌بینید و در این زمینه، شورا و شهرداری دست رد به سینه هیچکس نزده است (چه دولتی و چه غیر دولتی)حاجیان پور از همشهریان محله والفجر گفت: ما در تابستان همیشه در این محله مشکل نوسانات برق را داریم. در همین مسجد نگاه کنید مشکل نوسانات برق در همین هفته دو کولر را خراب کرده است. وقتی از اداره برق در خصوص مشکل نوسانات برق پیگیری می‌کنیم هیچ‌چیز عایدمان نمی‌شود.

مسیب غریب زاده عضو شورا در این مورد اظهار داشت: در خصوص مشکلات نوسانات برق محله والفجر خدمت شما عرض کنم که مشکل برق و آب جز بحران ملی محسوب می‌شود و در همه‌جا همین شکل است. یا مثلاً مسئله کمبود آب بحران ملی است چون ذخیره منابع آبی کشور کم شده و این مشکل مختص این محله نیست بلکه تمام کشور درگیر این مشکل هستند.

ایجاد مجتمع فرهنگی و پایگاه سلامت در محله

وحید عنایت‌خواه از اهالی محله والفجر گفت: چرا تا صحبت از احداث مجتمع فرهنگی ورزشی یا پایگاه سلامت می‌شود اعضای شورای شهر سریعاً اعلام می‌کنند که زمین نداریم و مردم محله باید زمین در اختیار ما قرار دهند تا ما بتوانیم این موارد را اجرایی کنیم؟ سوال بنده این است که پس عوارض دریافتی شهرداری از مردم چه می‌شود؟ چرا شهرداری از همین عوارض دریافتی زمین خریداری نمی‌کند؟

مسیب غریب زاده عضو شورا در مورد زمین مجتمع فرهنگی و پایگاه سلامت خاطر نشان کرد: چون زمین مربوطه کاربری فضای سبز دارد و جز سرانه فضای سبز است باید حتماً در جای دیگر شهر فضای سبز تعریف کنیم تا بتوانیم از این زمین برای مجتمع فرهنگی و پایگاه سلامت استفاده کنیم.

حسین بی باک ریاست کمیسیون عمرانی و عضو شورا افزود: با توجه به اینکه احداث پایگاه سلامت بستگی به فاصله تا پایگاه‌های سلامت اطراف خود دارد، فکر می‌کنم که در آینده‌ای نزدیک محله والفجر و پردیس بتواند پایگاه سلامت داشته باشد. کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
برازجان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار