رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 فروردين 1401 - 00:59

نوای جنوب: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید ۴۰ هزار تن گوشت مرغ در مرغداری‌های استان خبر داد و گفت: با جوجه‌ریزی انجام شده تا ماه مبارک رمضان چهار هزار تن گوشت مرغ وارد بازار استان می‌شود. 

نوای جنوب:افشین قطبی با اشاره به جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان اظهار داشت: در سال 1400 بیش از 22 میلیون قطعه جوجه در 190 واحد مرغداری پرورش داد و 40 هزار تن گوشت مرغ تولید شد.

وی به جوجه‌ریزی در اسفند ماه گذشته پرداخت و بیان کرد: در ماه گذشته در مرغداری‌های استان بوشهر افزون بر دو میلیون قطعه جوجه‌ریزی شد که دهه سوم فروردین چهار هزار تن گوشت مرغ وارد بازار می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه گوشت مورد نیاز استان برای ماه مبارک رمضان تأمین شده خاطرنشان کرد: سال 1399 بیش از 20 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها انجام و 30 هزار تن گوشت مرغ تولید شد که این میزان در سال گذشته به 40 هزار تن افزایش یافت.

قطبی از توزیع 100 هزار تن نهاده طیور در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این نهاده‌ها با ارز ترجیحی تأمین شده که در اختیار مرغداری‌ها از طریق سامانه ‌بازارگاه‌ قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت سه کشتارگاه مرغ در استان بوشهر بیان کرد: ظرفیت این کشتارگاه‌ها 100 تن در روز و جوابگوی نیاز استان است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
جهاد کشاورزی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار