رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 28 آبان 1400 - 16:24

نوای جنوب:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۸۶ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های استان فارس خبر داد.

نوای جنوب:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۸۶ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام بستری ۱۷۹ بیمار جدید مبتلا و مشکوک دارای علائم کروناویروس در بیمارستان های استان طی شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را هزار و ۴۰۷ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۷۸ هزار و ۸۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۳۶ هزار و ۹۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۳ هزار و پنج مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۶ هزار و ۷۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۳ هزار و ۶۹۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
همتی از بهبودی ۴۸۱ هزار و ۳۰۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  با ابراز تاسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۱۶۸ اعلام کرد.
وی تاکید کرد: واکسیناسیون علیه کروناویروس در کنار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی می تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند، بنابراین افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده اند، هر چه سریعتر برای این امر اقدام کنند.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کرونا فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار