رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 21 آبان 1400 - 11:20

نوای جنوب:شهردار شیراز در حاشیه اجرای مانور آمادگی مدیریت بحران و مواجهه با برف و باران گفت: این مانور در کلیه مناطق شیراز با ۵۲ سناریو و به منظور سنجش میزان آمادگی حوزه های مختلف شهرداری تعریف و اجرا شد.

نوای جنوب:سید احسان اصنافی آمادگی نیروهای شهرداری را در این مانور مناسب ارزیابی کرد و افزود: با اعلام آبگرفتگی گورآب‌ها و سرازیر شدن سیلاب به سمت مناطق مسکونی در مانوری که در منطقه دست خضر اجرا شد، شاهد حضور به موقع نیروهای حوزه های مختلف همچون پسماند، اتوبوس برای تخلیه ساکنین، آتش‌نشانی برای آواربرداری، زنده یابی، پمپهای تخلیه آب و ... بودیم. 

وی درخصوص علت انتخاب منطقه دست خضر به عنوان یکی از نقاط اجرای مانور گفت: در فروردین ۹۸ در این منطقه که در شرق شیراز واقع شده است، آبگرفتگی و سیلاب شدیدی رخ داد و به همین علت چندین گورآب در این محدوده احداث شد تا از حوادث بعدی جلوگیری کند، در این راستا این محدوده به عنوان یکی از نقاط اجرای مانور انتخاب شد.
شهردار شیراز در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص گورآب های احداث شده در منطقه دست خضر گفت: مطالعات حجم آب و سیلاب را آب منطقه ای انجام داده و ۲۷ گورآب در شمال بولوار نصر شرقی احداث شده است که آب را با لوله به سمت رودخانه خشک هدایت میکنند. 
 اصنافی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص چگونگی وضعیت ساخت و سازهای پایین دست رودخانه خشک هنگام وقوع بارندگی و سیلاب عنوان کرد: در این مناطق کف منازل مسکونی در بعضی موارد از کف رودخانه خشک نیز پایینتر است. در سالیان گذشته سیل بندی در آن محدوده احداث شده و وضعیت این سیل بند هم اکنون در حال بررسی و احیا است. 
وی ادامه داد: اکثر ساخت و سازهای این منطقه خلاف است اما امکان جمع آوری آنها وجود ندارد و باید زیرساختها همچون سیل بند و کانالهای زیرسطحی تقویت شود. همچنین شهرداری منطقه هفت شیراز دیواره های پایین دست رودخانه خشک را تقویت کرده است.
 
شهردار شیراز درخصوص لوله گذاریهای دروازه قرآن گفت: در محدوده دروازه قرآن کانال اصلی برقرار و یک کیلومتر از دو کانال کمکی اجرا شده است. طول کانال کمکی دو و نیم کیلومتر بوده که به دلیل تداخل با تقاطع هفت‌تنان - چهل مقام و تاسیسات سنگین شهری ادامه ساخت آن با تاخیر روبرو شده است. 
بنابه گفته اصنافی، دستگاه های خدمات رسان در مجموعه شهرداری برای مواجهه با بحران و حوادث با یکدیگر هماهنگ هستند و می طلبد که مدیریت بحران استان فارس و شهرستان شیراز نیز هماهنگ باشند.
 
شهردار شیراز اضافه کرد: امیدواریم در بارندگی های پیش رو شاهد حادثه ای نباشیم و چنانچه حادثه ای رخ داد نیز فرزندان این شهر آمادگی مواجهه با آن را دارند. 
براساس این گزارش، مانور آمادگی مدیریت بحران و عملیات زمستانی (برف و باران) توسط معاونت ها، شهرداری‌های مناطق ۱۱ گانه، سازمان ها و اداره های تابعه شهرداری و سنجش میزان آمادگی حوزه های مختلف در مواجهه با بحران با حضور اصنافی شهردار شیراز، فرج زاده قائم مقام، سرپرست معاونت خدمات شهری و جمعی از مدیران شهری و کارکنان شهرداری برگزار شد.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شیراز

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار