رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 مهر 1400 - 16:44

نوای جنوب: هواشناسی بوشهر اعلام کرد از دوشنبه تا جمعه خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج به ۳ متر هم خواهد رسید.

نوای جنوب: هواشناسی بوشهر اعلام کرد از دوشنبه تا جمعه خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج به ۳ متر هم خواهد رسید.


، فرج الله شکوهی‌پور مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از دوشنبه (۲۶ مهر) تا جمعه (۳۰مهر)، به سبب وزش باد‌های به نسبت شدید تا شدید (شمال غربی) بر روی خلیج فارس و سواحل استان بوشهر، دریا به تناوب مواج و طوفانی خواهد بود.

او افزود: پیش بینی می‌شود در این مدت در برخی ساعات سرعت وزش باد شمال غربی بر روی سواحل و فراساحل جنوبی استان و همچنین مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت برسد و ارتفاع موج دریا از ۳ متر بیشتر شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: همچنین در این مدت به سبب وزش باد به نسبت شدید در استان، خیزش موقتی گردو خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق استان بوشهر پیش‌­بینی می‌شود.

شکوهی‌پور بیان کرد: این شرایط باعث اختلال در تردد‌ها و فعالیت‌های دریایی و غرق شدن شناور‌ها به ویژه شناور‌های کوچک می‌شود بنابراین از تردد‌های دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری شود.

پیش بینی  وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر تا فردا

آسمان بیشتر صاف همراه با غبار محلی و گاهی وزش ملایم باد پیش‌بینی شده است و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی رخ می‌دهد.

جهت وزش باد، متغیر بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی، با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در فراساحل شمالی در برخی ساعات تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

ارتفاع موج دریا۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در فراساحل شمالی در برخی ساعات ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۴:۲۸، جزر اول ساعت ۱۱:۵۶، مد دوم ساعت ۱۸:۳۸ و جزر دوم ساعت ۲۳:۴۱ خواهد بود.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
طوفان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار