رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 22 مهر 1400 - 19:52

نوای جنوب: ۳۷ درصد تصادفات فوتی جاده‌ای استان مربوط به موتورسواران بوده که این میزان ۲ برابر میانگین کشوری است.

نوای جنوب: ۳۷ درصد تصادفات فوتی جاده‌ای استان مربوط به موتورسواران بوده که این میزان ۲ برابر میانگین کشوری است.ئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال میزان تصادفات منجر به فوت موتورسواران در جاده‌های استان دو برابر میانگین کشوری بوده است.

سرهنگ صادق مزارعی سهم موتوسواران در سوانح جاده‌ای منجر به فوت را نگران‌کننده خواند و بیان کرد:۳۷ درصد تصادفات فوتی جاده‌ای استان مربوط به موتورسواران بوده که این میزان ۲ برابر میانگین کشوری است.

او همچنین افزود: در نیمه نخست امسال میزان تصادفات فوتی در استان بوشهر ۶ درصد و جرحی ۱۰ درصد نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه استان بوشهربه افزایش تردد‌های جاده‌ای در همین زمان هم اشاره کرد و ادامه داد: آمار تردد شمار‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نشان می‌دهد که رفت و آمد خودرو‌ها در جاده‌های استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد بیشتر بوده است.

مزارعی عنوان کرد: نیمه نخست پارسال تردد‌های جاده‌ای در استان بوشهر به علت موج اول و دوم کرونا کمتر بود.

او سپس با اشاره به اینکه واژگونی عامل نزدیک به نیمی از تصادفات برون‌شهری بوده است، این آمار را یک و نیم برابر میانگین کشوری اعلام کرد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر علت واژگونی خودرو‌ها را سرعت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه عنوان کرد.

مزارعی درباره تصادفات موتورسواران هم بیان کرد: بیشتر موتورسواران به علت رعایت نکردن حق تقدم در تقاطع‌ها، ناآشنایی با قوانین و نقص روشنایی وسیله نقلیه خود هنگام تردد در شب به ویژه در جاده‌های فرعی و روستایی، دچار حادثه می‌شوند.

او از رانندگان خواست که از تخلفات حادثه‌آفرین بپرهیزند، به ویژه استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی که به رفتاری شایع تبدیل شده است و باعث بی‌توجهی به جلو و رخ دادن تصادف می‌شود.

رئیس پلیس راه استان بوشهر بر رعایت دیگر قوانین رانندگی نیز تاکید کرد و گفت: رانندگان از عاداتی مانند سرعت غیرمجاز دوری کنند، زیرا عاقبتی جز حادثه ندارد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
تصادف

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار