رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1400 - 09:27

نوای جنوب: شماری از فعالان اجتماعی و دوستدار محیط زیست گناوه در استان بوشهر از روند ساحل خواری در این بندر ابراز نگرانی کردند و در بیانیه‌ای از دادستان این شهرستان خواستار ورود به این امر مهم شدند.

نوای جنوب: شماری از فعالان اجتماعی و دوستدار محیط زیست گناوه در استان بوشهر از روند ساحل خواری در این بندر ابراز نگرانی کردند و در بیانیه‌ای از دادستان این شهرستان خواستار ورود به این امر مهم شدند. در ابتدای این بیانیه که در فضای مجازی منتشر شده، آمده است: رویه زمین‌خواری، دریاخواری ، دره خواری و ساحل‌خواری در شهرگناوه به وفور به چشم می‌خورد و اعتراض عمومی شهروندان  را در پی داشته است.

در این بیانیه اضافه شده‌ است: به تازگی جانمایی طرح‌های غیراصولی در ساحل بکر گناوه که هر گردشگری را به خود مجذوب می‌کند یکی پس ازدیگری این نقطه زیبا و دریای نیلگون را از بین برده و چشم‌انداز  زیبای خدادادی را به سوی نابودی کشانده است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: از  قرار معلوم چنین طرح هایی علاوه بر اینکه فاقد مجوزهای لازم است، فاصله قانونی آن باحریم دریا رعایت نشده است که می‌تواند پایه‌گذار یک بدعت غیرقانونی شود و  چنانچه ادامه یابد،  زمان چندانی طول نخواهد کشید که تمامی ساحل  دست خوش ساخت‌ و ساز شود.

در پایان این بیانیه از دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان خواسته شده همچون گذشته برای صیانت از حقوق شهروندان در ارتباط با وضعیت پیش آمده اقدام کند.
 
ساحل گناوه از نقاط گردشگرپذیر استان بوشهر در جنوب کشور است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از بیشترین طول نوارساحلی به میزان ۱۵۰ کیلومتر مرز آبی برخوردار است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
گناوه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار