درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 08 اسفند 1399 - 19:22

نوای جنوب:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان گفت: در این راستا برای اصلاح این شبکه‌ها به ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بیش از نیمی از آنها باید در اسرع وقت تأمین شود.

نوای جنوب:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان گفت: در این راستا برای اصلاح این شبکه‌ها به ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بیش از نیمی از آنها باید در اسرع وقت تأمین شود.عبدالحمید حمزه‌پور   کاهش باران را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از 80 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر وابسته به دیگر استان‌ها است و از طریق بارش باران تامین و تقویت می‌شود کاهش بارش باران تاثیر قابل توجهی در میزان منابع آب این استان می‌شود.

وی، میزان سرانه مصرف آب در شهرها 220 لیتر و در روستاها 150 لیتر دانست و بیان کرد: اکنون به‌صورت متوسط سرانه مصرف بیش از 300 لیتر است که با یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی قدری توزیع آب در روستاها و شهرها ساماندهی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از نصب کنتور در ورودی روستاها خبر داد و افزود: برای توزیع عادلانه آب در روستاها و شهرها کنتور در ورودی این نقاط نصب شده که همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها در این زمینه ضروری است.

حمزه‌پور با اشاره به تشدید قطع انشعاب غیرمجاز آب به ویژه خانه باغ‌ها تاکید کرد: تاکنون افزون‌بر 2 هزار انشعاب آب خانه باغ‌ها در استان بوشهر قطع شده که این روند تا قطع حدود 5 هزار انشعاب غیرمجاز ادامه دارد.

وی، میزان هدررفت آب در استان بوشهر را به‌طور متوسط 25 تا 30 درصد اعلام کرد و گفت: برای کاهش هدررفت آب نوسازی شبکه‌های آبرسانی و خطوط انتقال آب در دستور کار قرار گرفته و امسال حدود 120 کیلومتر اصلاح شده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه برای اصلاح شبکه‌های فرسوده و قدیمی آب در استان به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تاکید کرد: بیش از نیمی از این اعتبار باید در اسرع وقت برای تسریع در نوسازی شبکه‌ها تامین شود.

حمزه‌پور از تخصیص 100 میلیارد تومانی در سال جاری برای اجرای طرح‌های ترمیم شبکه آبرسانی خبر داد و تصریح کرد: هزینه ترمیم شبکه آبرسانی در شهرها و روستاها متفاوت است که به‌طور متوسط برای هرکیلومتر نوسازی بین 50 تا 100 میلیون تومان نیاز اعتباری آنها است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
حمزه پور

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار