درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 29 دي 1399 - 12:15

نوای جنوب:مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به نیاز استان به گروه‌های خونی A و AB- گفت: در حال حاضر ذخایر خونی استان بوشهر مطلوب است.

نوای جنوب:نرگس عبیدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: با وجود اینکه هم‌اکنون ذخایر خون در استان در شرایط نسبتاً مطلوبی قرار دارد ولی نیازها همچنان وجود دارد و باید برای تأمین نیاز بیماران خون اهدا شود.

وی خواستار اهدای خون توسط دارندگان گروه‌های خونی A و AB-‬ شد و اضافه کرد: با تأمین خون از اهداکنندگان، فرآورده‌های خونی نظیر‬ پلاکت، گلبول‌های قرمز، پلاسما و رسوب سرد (کرایو) تهیه و به نیازمندان تحویل می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر افزود: مدت زمان نگهداری گلبول‌های پلاسما و رسوب سرد حدود دو سال است و مدت زمان نگهداری گلبول‌های قرمز و پلاکت به ترتیب پنج و ۳۵ روز است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیاز بیماران به پلاکت و گلبول‌های قرمز است افزود: بیمارانی هستند که اگر در وقت لازم این فرآورده‌‎ها را دریافت نکنند در اثر خون‌ریزی جان خود را از دست می‌دهند.

فعالیت مراکز جدید خون‌گیری

عبیدی با اشاره به اینکه هم‌اکنون چهار مرکز ثابت خون‎گیری در بوشهر، برازجان، کنگان و گناوه فعال هستند ادامه داد: مرکز ثابت خون‌گیری در دیلم، دیر و جزیره خارگ در آینده نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تبدیل وضعیت استان بوشهر به نارنجی، زرد و آبی فعالیت مرکز سیار انتقال خون با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکنون در چندین روستا محقق شده و امروز نیز این مرکز در روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان برپا شد.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر تاکید کرد: روستاهای برخوردار از بیش از ۸۰ اهدا کننده خون می‌توانند از طریق دهیاران درخواست خود را برای فعالیت مرکز سیار انتقال خون ارائه دهند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
خون

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار