رسته1
    رستمی
    عباسی1
    روح اله
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 27 آبان 1399 - 22:41

نوای جنوب:فرماندار شهرستان جم گفت: باغ ویلا‌ها و مزارع کشاورزی حق برگزاری هیچ‌گونه مراسمی ندارند و در صورت برگزاری مراسم جشن یا عروسی همه انشعاب‌های آن‌ها قطع خواهد شد.

نوای جنوب:محمد حسینی در جلسه ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان با اشاره به اینکه بیشترین موارد ابتلا در استان مربوط به مراسم‌ عروسی و ختم است، بیان کرد: برای قطع زنجیره انتقال، اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی در خصوص  برگزار نکردن مراسم در دستور کار قرار گیرد.

او با تأکید بر اینکه باغ ویلا‌ها و مزارع کشاورزی حق برگزاری هیچ‌گونه مراسمی ندارند، افزود: در صورت برگزاری مراسم جشن یا عروسی همه انشعاب آن‌ها قطع خواهد شد.

فرماندار جم از اداره صمت خواست که با گل‌فروشی‌ها و آرایشگاه‌ها در صورت خدمات‌دهی به مراسم عروسی به صورت قانونی برخورد کند.

حسینی همچنین گفت: واحد‌های صنفی خدمات چاپ نیز اطلاعیه مراسم ختم را بدون ذکر تاریخ و ساعت چاپ کنند.

او با تأکید بر اینکه مصوبات ستاد مدیریت کرونا باید از سوی دستگاه‌های مختلف ضمانت اجرایی داشته باشد، بیان کرد: از برخورد سلیقه‌ای و تبعیض‌آمیز با افراد و صنوف متخلف پرهیز شود.

فرماندار جم عنوان کرد: در صورت رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و برپایی تجمع‌ها، کسب‌وکار‌ها دوباره تعطیل و رفت‌وآمد‌ها نیز کنترل خواهند شد.

حسینی از شبکه بهداشت و درمان هم خواست، آمار بیماران را به صورت واقعی به رسانه‌ها و مردم اعلام کند زیرا در این زمینه هیچ‌گونه مخفی‌کاری وجود ندارد.
۶۶ درصد از کرونایی‌های جم زیر ۴۰ سال بوده‌اند

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم نیز با اشاره به نارنجی شدن شرایط این شهرستان از نظر شیوع کرونا، گفت: با وضعیت کنونی از اول آذر مشاغل گروه‌های شماره ۳ و ۴ که از سوی وزارت بهداشت اعلام‌شده است، تعطیل می‌شوند.

قاسمی با اشاره به اینکه موارد بستری بیماران تنفسی در این هفته نسبت به دو هفته قبل، چهار برابر شده است افزود: مجالس عروسی، عزا و دورهمی‌ها عامل اصلی افزایش موارد مثبت و بستری‌شده است و باید شهروندان از برگزاری هرگونه دورهمی و مراسم خودداری کنند.

او، با اشاره به اینکه ۴۹ درصد از بیماران مبتلا به کرونا از کارمندان ادارات و شرکت‌ها هستند، ادامه داد: این آمار نشان‌دهنده بی‌توجهی به رعایت دقیق ضوابط بهداشتی در ادارات شهرستان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم با اشاره به اینکه ۴ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان فوت کرده‌اند، عنوان کرد: در شهرستان جم ۶۶ درصد از موارد مثبت کرونا در سنین زیر ۴۰ سال بوده است.

قاسمی گفت: استفاده تاکسی‌ها از کارت خوان سیار، ممنوعیت گل‌آرایی ماشین عروس در گل‌فروشی‌ها، چاپ  نکردن آگهی ترحیم و کارت عروسی در چاپخانه‌ها، پذیرش نکردن مشتری عروس و داماد در آرایشگاه‌ها، تعطیلی آرامستان‌ها و برگزار نکردن مجالس عروسی و ختم از جمله راهکار‌هایی است که می‌توان با انجام آن‌ها جلوی شیوع بیماری کرونا را در جم گرفت.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار