رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 24 آبان 1399 - 14:18

نوای جنوب:در پی انتشار نامه موسوم به معاون وزیر کار و امور اجتماعی در خصوص انتصاب مدیر امور اشتغال منطقه ویژه پارس جنوبی یکی از کارگران شاغل در منطقه ویژه نامه اعتراض آمیزی خطاب به معاون وزیر کار به این رسانه خبری ارسال کرده است

 

نوای جنوب: در تاریخ 20 آبان ماه سال جاری بود که مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس طی حکمی سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال را منصوب نمود . کمتر از 24 ساعت از صدور این حکم نگذشته بود که نامه ای در فضای مجازی  و با قید *آنی-آنی* منتشر گردید که معاون وزیر کار مخالفت خود را با این حکم اعلام نموده است.
ایشان خواستار لغو حکم نموده و تهدید کرده تمام اقدامات سرپرست جدید غیرقانونی و قابل پیگرد خواهد بود.
📌صرفنظر از توانمندی شخص معرفی شده ،سوال اساسی این است که چرا در چند سال گذشته و با وجود اداره این مدیریت به صورت *سرپرستی* هیچ پیگیری از سوی معاون  وزیر کار صورت نپذیرفته بود و هیچکدام از اقدامات سرپرستان قبلی خلاف مقررات نبوده است؟

📌سرعت عمل معاون وزیر کار به حدی بالا بوده که نامه به جای ارسال به سازمان منطقه ویژه پارس ،در فضالی مجازی منتشر شده است و بنا به پیگیری صورت گرفته هنوز هم این نامه به عسلویه  نرسیده است.
با مشاهده و مقایسه امضاء های پیش نویس و معاون محترم وزیر مشخص میشود که پیش نویس این نامه قبل از ثبت و صدور  و امضای معاون وزیر کار در فضای مجازی ارسال شده است و *بدا به حال ما کارگران که امید صیانت و احقاق حق خود را از مجموعه ای به انتظار نشسته ایم که  ..................چه رسد  به روابط و مشکلات پیچیده کارفرمایان و کارگران.*

📌اولین دستور مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه در شروع کار خود پیگیری پرداخت حقوق کارگران  همزمان با پرداخت حقوق نیروهای رسمی بوده و خطاب به سرپرست مدیریت کار گفته است: « اداره اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس باید مدعی العموم کارگران باشد » و برای اجرای مطمین این دستور، کارگروهی تشکیل داده که روزانه در سطح منطقه در همه کارگاهها سرکشی میکنند و علاوه بر بحث حقوق و مزایا پیگیر رفاهیات و بیمه و دیگر مسایل قشر کارگری است.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه با  3 دهه سابقه کار در صنعت نفت نشان داده  فرایند محوری و رعایت سلسله مراتب اداری بخصوص در خصوص انتصابات از ویژگی های بارز ایشان بوده و بی شک انتصاب یکی از جوانان نخبه و بومی صنعت نفت که سابقه مدیریت این مجموعه را نیز داشته است ، بعنوان *سرپرست* تا طی شدن مراحل اداری و موافقت وزارتخانه کار و نفت بوده است.

📌در حالی که مشکلات کارگران در اقصی نقاط کشور روز به روز در حال افزایش بوده و بار تورم کمر کارگران را خمیده نموده؛ سرعت عمل معاون روابط کار برای تمشیت یک واحد در نوع خود کم نظیر بوده است و ای کاش برای سایر موارد نیز
چنین سرعت عملی را شاهد بودیم
منتظر میمانیم تا جناب شاکرمی معاون محترم وزیر رفاه در خصوص چگونگی دسترسی فضای مجازی به دفتر کار خود برای مکاتبات مهم توضیح دهند.
 *بدا به حال ما کارگران....*کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار