درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 23 آبان 1399 - 21:16

نوای جنوب:پس از وقفه ای 9 ماهه بعلت شیوع بیماری منحوس کرونا ، آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان دشتستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه شد .

نوای جنوب:پس از وقفه ای 9 ماهه بعلت شیوع بیماری منحوس کرونا ، آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان دشتستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه شد .
امام جمعه دشتستان در خطبه اول ضمن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی ، اهمیت نماز جمعه را از دیدگاه قرآن کریم و ائمه اطهار علیهم السلام برشمردند .

گزیده‌ای از خطبه دوم به شرح زیر اشاره می گردد :
1 ) تبریک 24 آبان ماه روز کتاب و کتابداری
2 ) ویروس کرونا حدود 9 ماه است که کل کشورهای جهان را درگیر ساخته و تا کنون حدود 53/000/000 نفر مبتلا و 1/300/000 نفر فوت نموده اند . در ایران نیز 715000 نفر مبتلا شده و حدود 40000 نفر از دنیا رفته اند .
دو راه برای مقابله با این بیماری منحوس لازم است :
الف ) رعایت مسائل بهداشتی همانند :
- ضد عفونی کردن دست ها و محیط ها
- رعایت فاصله اجتماعی
- استفاده از ماسک
- دوری از تجمعات در محیط های بسته و متراکم

ب ) دعا و تضرع به درگاه الهی از جمله قرائت دعای توسل - فرج - زیارت عاشورا و دعای هفتم صحیفه سجادیه که خیلی موقع غم و اندوه موثر می باشد .

3 ) شرایط اقتصادی کشور بویژه گرانی های سرسام آور خیلی ناراحت کننده است که علت آن تحریم های ظالمانه دشمنان و همچنین سوء مدیریت در کشور است ، لذا راه مقابله با گرانی ها نظارت مستمر مسئولین بر بازار بوده و اینکه دولتمردان می بایست نگاه خود را به توانایی های داخلی معطوف داشته و سیاست های مدنظر مقام معظم رهبری که همانا اقتصاد مقاومتی است دنبال نموده تا انشاءا... از مشکلات عبور کنیم .
4 ) تقدیر و تشکر می کنم از مردم عزیز بابت شکیبایی ، نوعدوستی ، همدردی ، همدلی و تعاون در دوره بیماری منحوس کرونا .
5 ) گرامی می داریم یاد و خاطره متوفیان دوران کرونا بویژه شهدای مدافع سلامت و نمازگزاران جمعه که از بین ما رفتند .
6 ) تقدیر می کنم از همه کسانی که در این مدت برای مبارزه با بیماری کرونا و طرح مواسات و همدلی همکاری مطلوبی داشتند :
پزشکان و پرستاران و کادر درمانی ، جمعیت هلال احمر ، مجموعه سپاه و بسیج ، هیئت های مذهبی ، گروه های جهادی ، نهادهای امدادی از جمله کمیته امداد ، نیروی انتظامی ، رسانه‌های گروهی ، شورای سلامت و ستاد کرونا ، فرمانداری ، شهرداری ، شوراها و دهیاران ، مدیران دستگاه های اجرایی ، خیرین گرانقدر ، روحانیون جهادی بویژه عزیزانی که در بیمارستان‌ها به مداوای بیماران پرداختند و افرادی نیز در بحث غسل و دفن اموات کرونایی تلاش نمودند .
7 ) خداوند توفیق داد این هفته بعد از حدود 9 ماه نماز جمعه را اقامه نمائیم و استمرار آن لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می باشد .
ما تا کنون تابع دستورات و مقررات ستاد ملی کرونا بودیم و در ادامه نیز تابع مسئولین مربوطه هستیم ، لذا چنانچه مجوز دادند نماز جمعه را اقامه می کنیم و گرنه تعطیل خواهد بود .

 کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار